Adopcja drugiego potomka – jak się przygotować?

Pierwsze wczasy z maluchem należy w głównej mierze prawidłowo zaplanować, ponieważ będą wyglądać gruntownie inaczej niż zawsze. Nie będą to już wakacje z leniuchowaniem oraz wieczornymi wypadami na miasto lub na dyskotekę. Zajmowanie się potomkiem na co dzień w domu nie jest aż takie dokuczliwe jak zajmowanie się nim na wczasach, ponieważ dużo rzeczy, jakie udogadniają wam pracę z dziećmi zostawiacie w mieszkaniu, nie zabieracie ze sobą na wakacje. Do tych udogodnień przystają przede wszystkim wanienka, pralka i sterylizator.

Jednak nie wyłącznie dla rodziców jest to sprawa uciążliwa, maluszek także odczuwa zmiany i czuje że zmienia się klimat. W czasie odczucia tej zmiany klimatu dziecko może mieć tarapaty z zasypianiem, ma okazję popłakiwać oraz być rozdrażnione. By zaplanować prawidłowo wakacje z takim maluszkiem wypada przede wszystkim zaplanować stosowny termin wyjazdu, wybrać spokojne miejsce tak by dziecko nie musiało przebywać pośród zatłoczonych kurortów oraz żeby dojechać jak najszybciej na miejsce to najlepiej wybrać się pojazdem.

Kolejne dziecko to gigantyczne wydarzenie dla Ciebie jednakowoż na pewno większe dla twojego dziecka. Bo dziecko przeżywa to na dwojaki sposób, ponieważ z jednej kwestii jest radosny oraz zainteresowany a z drugiej zły oraz zazdrosny. Zdaniem malucha rodzice zajmują się tylko nowym dzieckiem, twierdzi że dla niego nie mają już pod żadnym pozorem czasu. Niemniej jednak dla matki drugie dziecko nie jest już takim stresem nad pielęgnacją oraz opieką nad drugim dzieckiem jak nad pierwszym, wskutek tego ze spokojem można zająć się małym dzieckiem oraz zostawić troszkę czasu by zająć się starszym – wypróbuj fundacja. Kiedy zajmujesz się małym dzieckiem a starszy stoi obok to warto starszemu opowiadać o tym jak to było jak on był taki malutki oraz zademonstrować mu zdjęcia, na jakich jesteś w ciąży. Należałoby dziecku również powiedzieć że jest starszym bratem oraz że dla drobnego będzie to radość że ma starszego brata, iż będzie brać z niego przykład. Istotne jest też by dziecko brało uczestnictwo w przygotowaniu pokoju dla maleństwa czy też w wyborze imienia to będzie czuć się troszkę przezorniej.

Dodaj komentarz