Aranżacja wnętrz mieszkalnych – retro versus ewolucja

XXI wiek cechuje się naturalnością, a nie komfortem, do którego Polacy z wielu względów przywykli i który powodował zagracenie powierzchni mieszkalnej. Ludzie coraz to o wiele bardziej przywiązują uwagę do wyglądu swoich mieszań, domów czy willi, przez co każdy ich ruch w tym kierunku jest przyzwoicie przemyślany.

Dziś nie upycha się wszystkiego w przysłowiowym m2, lecz aranżuje się wnętrze. W czasie aranżacji powierzchni można wykorzystywać wpierw z projektantów mieszkalnych wnętrz, którzy zaprojektują każde pomieszczenie w obiektu, a w następnej kolejności z usług dekoratora wnętrz, jaki zatroszczy się o każdy detal w osobistym „Eldorado” konsumenta. Do aranżacji wnętrza stosuje się wiele materiałów dostępnych na rynku prawie w każdym kolorze, wymiarze czy stylu. Zwraca się fantastyczną uwagę na funkcjonalność, wygląd oraz trendy.

Dziś najbardziej cieszą się popularnością: świece, sznurkowe dywany, abażury, elektryczne kominki oraz nigdy nie schodzące z piedestału poduchy, jakie umilają każde wnętrze. Aranżacja wnętrz mieszkalnych korzystna jest każdemu, kto pragnie czuć się we własnej przestrzeni niczym jak w niebie – oto architektura wnętrz Warszawa. Jeżeli stare meble zalegają w garażu, strychu, piwnicy, a my jesteśmy zwolennikami stylu retro, należałoby spowodować jak wykorzystać swoje chęci oraz talent do stworzenia niepowtarzalnego salonu. To naturalnie dzięki łączeniu nowoczesnych mebli ze starymi możemy uzyskać interesującą aranżację w stylu lat 60/70- tych. Meble, jakich lata świetności już dawno minęły jesteśmy w stanie bardzo łatwo zmienić za pomocą przeciętnej farby czy oryginalnych szczegółów.

Dzięki odświeżeniu starych szaf, regałów poprzez zdobienie ich metodą np. decoupage uzyskują one całkiem nowy wygląd oraz stanowią interesujący detal wnętrza. Wystarczy jedynie odrobinę wyobraźni, minimum funduszy, zdolności artystycznych aby skonstruować swój jedyny i rewelacyjny salon w stylu retro. Współczesne techniki odświeżania, wymiany obić, tapicerek powodują, że nie ma nic prostszego niż zmiana wyglądu swojej starej sofy, a wyjątkowe lakiery do drewna stosownie zakonserwują odmienione wizualnie wiekowe meble. Aby nasz salon w całości prezentował styl retro nie możemy zapomnieć o jego ścianach. To właśnie dzięki najnowszej technice tworzenia fototapet jesteśmy w stanie samodzielnie dostosować odpowiedni wzór pasujący do naszego wnętrza, który w następnej kolejności będziemy mogli przenieść na nasze ściany.

Opinie do artykułu

Dodaj komentarz