Czym są kredyty gotówkowe i gdzie je zaciągnąć?

Pożyczki gotówkowe są aktualnie jednymi z najpopularniejszych towarów finansowych dostępnych na rynku. Odszukać je wolno w ofercie każdego banku. Swoją nazwę zawdzięczają temu, iż są udzielane w gotówce. Dla konsumentów kolosalne znaczenie ma też to, że są to kredyty na umowny cel. Oznacza to, że nie ma obowiązku wskazywania we wniosku celu, na który pozostaną przeznaczone pieniądze jak ma to miejsce np. w wypadku kredytów hipotecznych.

Klient same decyduje o tym, na co spożytkuje potwierdzane mu przez bank środki – naprawa mieszkania, spłatę zobowiązań, wyjazd wakacyjny, zakup nowego oprzyrządowania AGD do domu etc. Z tego względu jest to przydatne rozwiązanie, bo nie wypada rozliczać się z bankiem oraz gromadzić faktur czy rachunków, żeby udokumentować wydatki.

W ogólności kredyt gotówkowy umożliwia realizację zarówno krótko-, jak i długoterminowych przedsięwzięć – w zależności od pragnień konsumenta. Nie bez powodu zatem osiągalny jest w zakresie sum na jakie są udzielane kredytu gotówkowe występuje tak ogromne zróżnicowanie. Również minimalna, jak maksymalna kwota takiego zobowiązania jest wyznaczana indywidualnie poprzez każdy bank. Następną specyficzną cechą kredytów gotówkowych jest minimum formalności. Osoby, jakie systematycznie od jakiegoś czasu korzystają z usług danego banku taki kredyt mogą uzyskać praktycznie od ręki. Bank albowiem na bieżąco obserwuje stan ich rachunku, w związku z czym jest przyzwoicie zorientowany w kwestii ich finansowej historii. Ewidentnie, nie świadczy to pod żadnym pozorem, iż konsument nie musi odpowiadać pewnym kryteriom.

Wymagana jest od niego w głównej mierze zdolność kredytowa – w takim zakresie, by spłata zobowiązania nie stanowiła kłopotu. W tym kontekście niezwykle ogromne znaczenie ma to jaką historię kredytową ma kontrahent w Biurze Informacji Kredytowej. Jakikolwiek wniosek jest sprawdzany w tej instytucji. Stałym kontrahentom banków systematycznie wywiązujących się z umów o dużo prościej jest uzyskać kredyt gotówkowy.

Dodaj komentarz