Dzisiejsze kursy – jak powinny wyglądać?

Firmowe kursy od dawien dawna łączą nam się z kilkudniowym wyjazdem do środowiska wczasowego z kolegami z pracy, za które płaci właściciel przedsiębiorstwa, a na których nie robi się nic innego, jak jedynie marnuje czas na powierzchownych prelekcjach w dzień, za to w nocy pije się do upadłego. Takie postrzeganie wyjazdowych kursów to historia.

Obecnie na szkolenia nie wyjeżdżają szeregowi pracobiorcy w nagrodę za staż pracy, lecz młoda, ambitna czołówka pożądająca wynieść ze szkoleń jak najwięcej. Zapotrzebowanie jest tak gigantyczne, że powstał śmiały, elitarny zawód – trener biznesu. Na czym liczą takie szkolenia dla młodych rekinów biznesowych? A więc składają się na nie szkolenie, prelekcje, dyskusje oraz wykłady z takich sfer jak marketing, psychologia, socjologia, ekonomia oraz inne. Człowiek jadący na takie szkolenie może oczekiwać nabycia wielu atrakcyjnych, częstokroć oryginalnych umiejętności. Ma prawo się nauczyć, który wpływ ma jego wygląd, postawa, gesty, zachowanie oraz sposób mówienia na to, jak postrzegają go pracobiorcy lub kontrahenci.

Ma prawo nauczyć się, jak prawidłowiej motywować pracowników do wykonywania swoich obowiązków. Uczy się organizacji pracy, kierowania zespołem oraz oddziaływania na wspólników. Nabiera oryginalnych umiejętności obserwowania otoczenia oraz wykorzystywania go oraz swoich indywidualnych cech w kontaktach biznesowych. Szkolenie biznesowe to również doskonała okazja do wymiany spostrzeżeń oraz umiejętności z innymi uczestnikami kursu. Szkolenie to nie wyłącznie poligon doświadczalny, lecz także oszałamiające miejsce do sprawdzania swoich możliwości oraz umiejętności.

Dyskusje, scenki i inne formy angażowania kursowiczów do aktywności to zdumiewający sposób na wcielanie w życie oryginalnych sposobów sprzedawania siebie, swoich racji oraz poglądów. Zresztą przyzwoicie przeprowadzone szkolenia dla księgowych pozostawiają niesamowite wrażenie. Człowiek napełniony jest pozytywną energią, wiarą w swoje możliwości i motywacją do działania. Prawdziwe, rzetelne szkolenie biznesowe nie uczy schematów. Ono informuje, jakimi schematami posługują się ludzie i pomaga je zrozumieć. Pomaga nam odkryć mocne cechy swojego charakteru oraz wykorzystać je w drodze na szczyt swoich dyspozycji biznesowych.

Dodaj komentarz