Ferie w pięknej Chorwacji? Najwyższy czas tam zamieszkać!

Organizując letni urlop za granicą ludzie bezustannie niezwykle często wybierają kurorty śródziemnomorskie. Jednakże coraz to pokaźniejszą popularność pozyskują też kraje na Półwyspie Bałkańskim. Wśród nich wyróżnia się w głównej mierze Chorwacja. Kraj z długą oraz atrakcyjną historią, malowniczo umiejscowiony nad Adriatykiem jest o wiele tańszy od wielu uzdrowisk włoskich, hiszpańskich i francuskich. Decydując się zaś na wyjazd do Chorwacji, nie zawiodą się na pewno miłośnicy zwiedzania anni wczasowania. We wszystkich przewodnikach i folderach turystycznych wyróżnia się kilka podstawowych atrakcji Chorwacji.

Wśród nich są całe miasta. Śliczny zabytkowy Dubrownik nie bez powodu został wpisany na listę UNESCO. Dużo wdzięku ma również Split. W mieście mieszają się wpływy weneckie, austriackie oraz węgierskie, aktualnie zaś jest to największe miasto rejonu znanego pod nazwą Dalmacja. Warto też pamiętać o licznych atrakcjach przyrodniczych. Pośród nich najwspanialsze są chorwackie parki narodowe – Krka oraz Plitvickie Jeziora. Czas wakacji to korzystna okazja, żeby nabrać w końcu sił oraz odetchnąć. Warto w takim razie zatroszczyć się o to, żeby te wolne zorganizować możliwie najpoprawniej. Wypoczynkowi najpoprawniej sprzyja czasowa zmiana otoczenia – wobec tego sprawdź realestate-honeste.com nieruchomości chorwacja. Wyjazd to także okazja, żeby poznać nowe miejsca.

Jeżeli chodzi o turystykę, to od lat największą popularnością cieszą się miejscowości malowniczo położone nad Morzem Śródziemnym. Okazuje się niemniej jednak, że nie jedynie one. Od paru lat panuje także moda na wyjazdy do Chorwacji. Ten doskonały kraj jest ciekawie położony – na górzystym Półwyspie Bałkańskim, graniczy z ciepłym Adriatykiem – ma wobec tego wymarzone warunki dla turystyki typowo wczasowej. Jednak nie tylko, albowiem Chorwacja ma także dużo niepospolitych atrakcji kulturowych i przyrodniczych. Najbardziej znany jest wpisany na listę dziedzictwa ludzkości zabytkowy Dubrownik. Rzesze wędrowców przyciągają również chorwackie parki narodowe, z których najbardziej znane są majestatyczne, do perfekcji turkusowe Plitvickie Jeziora oraz Park Narodowy Krka.

Dodaj komentarz