Fotografia ślubna – utrwalmy optymalne sekundy życia

Od kilku lat kolosalnych powodzeniem wśród nowożeńców cieszą się gruntownie odmienne od szablonowych sesje zdjęciowe. Przede wszystkim pracują przy nich artyści fotograficy, jacy przygotowują kompletną dokumentację zdjęciową obejmującą przygotowania do wesela, samą ceremonię i wesele. Fotografia weselna w totalnie innym wymiarze – szpilki panny młodej niedbale leżące na podłodze, ostatnie poprawki sukni ślubnej, florystka przygotowująca bukiecik, pudełko z obrączkami – i wiele, dużo innych detali zatrzymanych w kadrze, a stanowiących całość.

Także sama ceremonia weselna pokazywana jest w inny sposób – zadziwiające zbliżenia, np. wyłącznie na ręce pary młodej z obrączkami, fragmenty kościoła z jakimś stopującym wzrok detalem, losowe lecz niesłychanie wyraziste tło dla nowożeńców. Fotografia ślubna, wybitnie nowatorska, pokazująca osobliwość uroczystości, zatrzymująca chwilę w miejscu, na zawsze – tak funkcjonuje Fotograf ślubny śląsk. Dawne fotografie były wybitnie statyczne, bez emocji, jedynie i wyłącznie dokumentujące powstały fakt. Dopiero co poślubieni małżonkowie w kolorze sepii. Pewnego dnia oglądałam album fotografii weselnych córki moich towarzyszy, który prawdę mówiąc oczarował mnie.

Pełna sesja zdjęciowa przygotowana była przez jednego z artystów fotografów młodego pokolenia. Dopiero tutaj zobaczyłam, jaką drogę fotografia weselna przeszła od dostojnej, luksusowej sepii do zastopowanej w kadrze dynamiki ruchu i energii. Nie było wybranego planu do ekspozycji nowo poślubionych małżonków.

Sesja zdjęciowa wyszła na ulicę, gdzie w ulicznym ruchu, gwarze, wśród pędzących aut, spieszących się przechodniów zjawiła się młoda para, jakby przeniesiona z innego świata. Przede wszystkim zdjęcia były zachwycające przez uwiecznienie na nich wręcz wspaniałego kontrastu – wspaniale ubrana młoda para w bieli i czerni, radosna oraz świętująca swój dzień, na tle zabieganych ludzi, pędzących aut codziennej rzeczywistości. Fotografia weselna potrafiła te dwa światy zjednoczyć w efektowną całość. Wydawałoby się, iż miejski ruch nie jest porządnym tłem dla śnieżnobiałej sukni, jakkolwiek zdjęcia wykonane o zmierzchu, z refleksami samochodowych reflektorów w tle z pewnością będą zapamiętane przez oglądających.

Dodaj komentarz