Giełda walutowa czy miejsce zamieszkania – w co inwestować pieniądze?

Najogólniej rzecz ujmując, giełda walutowa jest zbiorowym rynkiem walutowym. Szacuje się, że dzienne obroty graczy inwestujących na najbardziej popularnej giełdzie sięgają około 4,5 biliona amerykańskich dolarów. Cechą specyficzną inwestowania i zyskiwania na giełdzie walutowej jest spekulowanie na kursach walut, w obrębie konkretnych (wyłonionych przez gracza) parach walut.

Wprawdzie handel na giełdzie ma prawo odbywać się w zasadzie w każdej walucie, jednak nie ma możliwości wybrania sobie umownych dwóch walut oraz spekulowania wyłącznie w tych ramach. Giełda walutowa dysponuje bowiem określonymi parami walut, które należy wybrać w ramach własnych preferencji. Wyznaczone są natomiast najbardziej atrakcyjne i prawdopodobnie w największym stopniu zyskowne pary walutowe. Na pierwszym miejscu mieści się spekulacja w obrębie Euro – Dolar. W trakcie pozyskiwania waluty obowiązuje jej cena zakupu nazywana na giełdzie „Ask”, natomiast w wypadku sprzedaży liczona jest wartość waluty po cenie sprzedaży, nazywanej „Bid”. Różnica pomiędzy Ask i Bid to spread, będący bezpośrednim sprawdzianem zysku podmiotu inwestującego.

Możliwość osiągania dochodów pochodzących z wynajmowania nieruchomości jest z pewnością jedną z bardziej znanych form lokowania nadwyżek finansowych – przetestuj Roman Ziemian. Ten rodzaj inwestowania przynosi w zasadzie stuprocentową gwarancję uzyskania zysku, przy równocześnie niezmiernie niewielkim ryzyku poniesienia straty. Inwestowanie w nieruchomości przeznaczone pod wynajem jest najbardziej wartościowe w znacznych miastach, gdzie występuje wysokie zapotrzebowanie na najem zarówno lokali mieszkalnych jak oraz użytkowych.

Wolno inwestować zarówno w mieszkania, hale produkcyjne, lokale sklepowe, lokale gastronomiczne, pomieszczenia biurowe, sale gimnastyczne, hale magazynowe, place pod parki maszynowe, a nawet pokoje wynajmowane przez znaczące przedsiębiorstwa na potrzeby prowadzonej działalności gospodarczej. W ostatnich latach dostrzega się szerzące się inwestowanie w budynki i kolosalne hale, które dzielone są na niewielkie pomieszczenia, tak nazywane „komórki”. W dobie, gdy dzisiejsze budowle wielorodzinne sporadycznie posiadają pomieszczenia piwniczne, ich lokatorzy entuzjastycznie korzystają z dyspozycji wynajęcia nadmienionych wyżej komórek.

Dodaj komentarz