Jak leczyć hemoroidy oraz obniżyć ich bolesność?

Leczenie hemoroidów nie jest proste. Choroba ta ma okazję przytrafić się adekwatnie każdemu z nas, bez względu na wiek. Kiedy żylaki odbytu zaczną efektywnie uprzykrzać nam życie, wtedy na pewno warto zasięgnąć profesjonalnej rady lekarza. Istnieje również kilka domowych sposobów na hemoroidy, jakie jesteśmy w stanie wykorzystać w walce z niepożądanymi guzkami krwawniczymi. Hemoroidom sprzyjają przewlekłe stany zapalne, brak ruchu, a również niedobra dieta. Jeśli nie chcesz dopuścić do ich rozwoju, bez żadnych zahamowań zwróć szczególną uwagę na swój styl życia oraz nawyki żywieniowe.

Kiedy tak właściwie tudzież żylaki odbytu już się pojawiły, sięgnij po sprawdzone domowe sposoby. Ziołolecznictwo jest jedną z najstarszych metod leczenia hemoroidów. Wśród z reguły wymienianych ziół przynoszących ulgę w leczeniu żylaków odbytu pojawia się w głównej mierze tak nazwany oczar wirginijski.

Zioło to nazywane jest też orzechem czarnoksięskim i znakomicie nadaje się do walki z guzkami krwawniczymi. W medycynie przeważnie użytkuje się korę oraz sproszkowane liście tej rośliny, jakie służą do robienia okładów. Duże znaczenie w leczeniu hemoroidów ma także kasztanowiec pospolity. Związki zawarte w kwiatach tej rośliny mają działanie antybakteryjne i rozluźniające. Kasztan, podobnie jak wyżej wspomniany oczar, przeznaczony jest do użytku zewnętrznego. Okłady z tego zioła na dodatek zapobiegają rozwojowi stanów zakrzepowych w hemoroidach. Co jeszcze przyniesie ulgę? Kiedy cierpimy na hemoroidy, niesłychanie istotne jest dbanie o właściwą higienę intymną.

Nie można zapominać o dokładnym podcieraniu się po każdej wizycie w toalecie. Co więcej, najprzyzwoiciej do tego celu używać miękkiego i bezzapachowego papieru toaletowego. Barwiony papier ma prawo wywoływać podrażnienia. Ulgę w hemoroidach może przynieść nam także posmarowanie okolicy odbytu wazeliną bądź też olejkiem z kiełków pszenicy. Żeby zmniejszyć ból i obrzęk towarzyszący guzkom krwawniczym, wolno również sięgnąć po kostki lodu bądź też wyjątkowe ziołowe czopki, które dostępne są w aptekach bez recepty. Jeśli to nie pomaga, wpadnij na leczenie hemoroidów gdzie znajdują się wiadomości o leczeniu.

Dodaj komentarz