Jaką szczoteczkę wybrać? Dzisiejsze technologie w trosce o zęby

Decydując się na kup szczoteczki tradycyjnej głównym dylematem przed, którym stoimy jest wybór rodzaju włosia. Jeżeli mamy wrażliwe dziąsła i zęby zdobywamy miękkie szczoteczki. Potem zdecydowanie znacznie większą rolę odgrywa eksploatacja szczoteczki. Zwłaszcza zaś sposób i ruchy którymi myjemy zęby. Kupno elektrycznej szczoteczki ma okazję okazać się znacznie o wiele bardziej zawiły. Przed decyzją o zakupie bez jakichkolwiek zahamowań musimy się dowiedzieć jakie ruchy wykonuje nasza idealna możliwa szczoteczka oraz jakie ma to przetłumaczenie na kondycję naszych zębów. Dostępne w sprzedaży szczoteczki są w stanie poruszać się ruchem rotacyjnym, oscylującym oraz pulsacyjnym. Wszelkie szczoteczki wykonują ruchy oscylacyjne.

Wtedy główka porusza się naprzemiennie raz w prawo, raz w lewo. Ruch rotacyjny to nic odmiennego jak wirowanie włosia wokół własnej osi. Stosuje się też ruchy pulsacyjne. Główka porusza się w owym czasie do przodu oraz do tyłu, skuteczniej rozbijając płytkę nazębną. Co poniektóre modele szczoteczek łączą dwa ruchy np. oscylujący i pulsacyjny lub też wszystkie trzy. Jeszcze dziesięć lat temu nowością oraz rzadkością w naszym kraju były szczoteczki elektryczne. Dostępnych było parę modeli i na tym koniec. Dziś w szczoteczkach elektrycznych można przebierać do woli.

Możemy wybrać rodzaj ruchu jaki ma wykonywać, dopasowywać siłę nacisku itp. Nowiną jest szczoteczka soniczna, która różni się od klasycznych szczoteczek elektrycznych. W sonicznych szczoteczkach wykorzystuje się fale dźwiękowe. Pod ich wpływem z mieszaniny wody, śliny i pasty powstają mikrobąbelki, jakie aktywnie wnikają w przestrzeń pomiędzy zębami. Bąbelki te efektywniej eliminują bakterie z powierzchni pomiędzy zębowych i z powierzchni szkliwa – właśnie dlatego sprawdź https://oclean.pl. Unikamy w ten sposób tworzenia się nalotu nazębnego, psujących przebarwień oraz osadu, który jest pożywką dla próchnicy. Poza tym klasyczna szczoteczka elektryczna uzyskuje obroty rzędu paru tysięcy na minutę. Nowsze rodzaje, inaczej soniczne są w stanie wpaść w drgania o częstości ponad trzydzieści tysięcy na minutę. Szczoteczki soniczne na początku były dostępne wyłącznie w wersji dla dorosłych. Dziś są już w sprzedaży modele dla dzieci.

Dodaj komentarz