Jakie są oczekiwania przed skokiem ze spadochronem?

AFF obejmuje w sobie też całkowite wyjaśnienia teoretyczne na temat samej techniki skoku, ale też dogłębne omówienie sygnałów, które są używane w powietrzu przez wszystkich skoczków. Wiadomym jest fakt, że nie ma możliwości głosowego porozumiewania się w napowietrznej powierzchni, wobec tego trzeba używać symbolicznej komunikacji, kiedy chodzi o SkokiZielonaGora.PL – Skoki Spadochronowe Zielona Góra. Na kursie można się też dowiedzieć w jaki sposób postępować, kiedy pojawią się przypadki awaryjne. Wszelkie siedem skoków, zabezpieczenie OC, a również pożyczenie osprzętu oraz spadochronu także obejmuje się w cenie kursu. Nie ma w nim pozycji skoki w tandemie.

Żeby zdołać przystąpić do AFF należy mieć ukończone 16 lat, do 18 korzystna jest pisemna zgoda rodziców czy też opiekunów. Potrzebne są badania, a też istotne orzeczenie lotniczo – lecznicze, jakie to powinno pozostać wydane przez jeden z certyfikowanych ośrodków medycznych. Aby móc odbyć szkolenie niezbędnym jest oczywiście wniesienie opłaty i posiadanie istotnego zabezpieczenia NNW na 5000 zł. Czasami nasze hobby nie jest zanadto bezpieczne.

Kochamy takie niezwyczajowe zajęcia. Kochamy intrygować się innowacyjnymi rzeczami. Takie hobby nie jest dla wszelkich. Pielęgnować je mogą tylko ludzie odważnie i zdecydowani – zdecydowani na to, żeby ta pasja stała się sposobem na życie. Niezmiernie wielokrotnie, by realizować takie pasje należy poświęcić cały swój wolny czas, jakkolwiek też oraz większość swoich oszczędności – albowiem takie nowatorskie hobby niejednokrotnie kojarzy się z wydatkami. I to sporymi. Nie każdego stać na takie wydatki. Dosyć drogim sportem, który ma prawo stać się naszą pasją są skoki spadochronowe. Polegają one na tym, iż człowiek wznosi się na słuszną wysokość – samolotem oraz w odpowiednim czasie wyskakuje z niego, szybuje w przestworzach, spada ku ziemi. Na plecach zamontowany ma spadochron. W pewnej chwili musi go otworzyć. Taki spadochron powoduje, że zaczyna spadać się wolniej, bezpieczniej. Unosimy się w atmosferze, nadzwyczaj powoli dążymy ku ziemi. By uprawiać taki sport wypada być odważnym człowiekiem, wypada przełamać własny lęk.

Dodaj komentarz