Jakie witaminy zażywać w czasie ciąży?

Ciało kobiety brzemiennej zaczyna przygotowywać się do porodu już na blisko dwa tygodnie przed rozwiązaniem, właśnie dlatego również wolno przewidzieć definitywny termin rozwiązania w trakcie obserwacji własnego ciała w ostatnim miesiącu ciąży. Potomek obniża się i wystawia się główką do miednicy oraz wolno odnotować, iż brzuch się obniża. W wielu przypadkach dzieje się tak na tydzień przed porodem. Już podczas pierwszej wizyty lekarz ma obowiązek zapisać damie podstawowe oraz wymagane do harmonijnego rozwoju płodu witaminy. Pierwszym z zapisanych lekarstw już przed ciążą ma obowiązek być kwas foliowy, który chroni dziecko przed wynikaniem znacznych wad. Najkorzystniejsze jest przyjęcie go już na okres 2-3 miesięcy przed zajściem w ciążę. Ginekolog może zalecić też przyjmowanie preparatu wielowitaminowego, w celu uzupełnienia deficytu witamin oraz wzbogacenia diety. Co więcej w przypadku kiedy po pierwszej morfologii zostanie zakomunikowana anemia, lekarz zaleci przyjmowanie żelaza w celu podniesienia jakości krwi.

Wszelkie zażywane witaminy należy konsultacja z doktorem prowadzącym, bo nadmiar niektórych z nich może powodować powikłania( A, D, E) i rozmaitego rodzaju podrażnienia i zapalenia pęcherza moczowego(C). Damy w ciąży muszą wszelkie inne leki niż zalecone przez lekarza prowadzącego odstawić oraz w żadnym razie nie przyjmować ich bez ówczesnej konsultacji z ginekologiem położnikiem, zwłaszcza na początku ciąży – weryfikuje to bilansdziecka.pl. Wobec tego jak najwcześniej należy powiadomić lekarza familijnego o tym, iż spodziewamy się dziecka, wtedy weźmie on to pod uwagę przy dobieraniu leków np ., na przeziębienie.

Wypada zachować szczególną ostrożności oraz rozwagę przy braniu leków na własną rękę oraz bez jakichkolwiek zahamowań zaznajomić się z dołączoną ulotką i sprawić czy mogą być przyjmowane przez kobiety w ciąży. Niekorzystne działania mają leki przeciwbólowe, przeciwzapalne, aspiryna i wszelkie antybiotyki i leki przeciwwirusowe. Kosmetyki roślinne i ziołowe też nie są pewne dla kobiet w ciąży, wybitnie dużo ziół może powodować skurcze macicy oraz zwiększyć niebezpieczeństwo poronienia.

Dodaj komentarz