Jakim sposobem kurować się za pomocą naturalnych składników?

Jest to jedna z najpopularniejszych metod w medycynie naturalnej. Powiada się o niej nie tylko w specjalistycznych zakładach, lecz też w reklamach żelów pod prysznic oraz płynów do kąpieli. Kwintesencją aromaterapii jest działanie na zmysł węchu. Mózg ludzki jest tak skonstruowany, że umie zapisywać wspomnienia zapachów w podświadomości. Jeżeli w następnej kolejności w jakiejś sytuacji spotykamy się z danym zapachem od razu wiemy co on oznacza, a możliwe, że pojawią się w należącej do nas głowie obrazy skojarzone z jego aromatem.

Leczenie za pomocą zapachów i aromatów odbywa się na dwa przeróżne sposoby. Jedna droga to przyswajanie przez wdychanie, np. za pomocą inhalatorów bądź szczególnego nawiewania pomieszczenia bądź też po prostu wąchania spryskanej chusteczki. Pozostała droga polega na wchłanianiu aromatu do organizmu ludzkiego poprzez… cerę. Masażysta naciera ciało ludzkie pacjenta olejkami, a te wnikają do wnętrza przez kanaliki skórne. Weźmy np. taki eukaliptus. Inhalowany udrożnia kosztowny oddechowe a wcierany ma działanie antywirusowe co podnosi odporność organizmu ludzkiego. Medycyna oparta tylko na właściwościach ziół pochodzi już z prehistorii.

Gdy technologia oraz wiedza o ludzkim ciele nie była tak zaawansowana pozostawały nam dary natury. W każdym plemieniu, w jakiejkolwiek osadzie, małej wiosce i późniejszych rozwiniętych grodach oraz miastach był miejscowy zielarz, jaki preparował wywary z ziół dl chorych, trucizny dla mściwych oraz afrodyzjaki dla zakochanych. Też w ówczesnych aptekach wolno spotkać suplementy diety na bazie tylko ziół – wypróbuj wobec tego bergamota. Chociaż medycyna wybitnie się rozwinęła, ziołolecznictwo bezustannie jest popularne oraz modne. Zgadza się z hasłami o zdrowym trybie życia i czerpaniu garściami z darów natury w zastępstwie leków standardowych otrzymanych drogą laboratoryjną. Ziołolecznictwo można stosować samemu lub ewentualnie zameldować się po wskazówkę do specjalisty czy też lekarza. Właściwości poszczególnych roślin są także w Internecie lub też w głowach naszych babć, jakie przekazują sobie tą wiedzę z matki na córkę. Np. sztampowa pokrzywa, jaka rani nas swędzącymi bąblami też ma działanie lecznicze. Właściwie spreparowana uzdrawia owrzodzenia, przeciwdziała niedokrwistości i hamuje łysienie.

Dodaj komentarz