Kiedy zapoczątkować odchudzanie i jak uniknąć efektu jo-jo?

Czy zastanawialiście się dawniej nad tym, czy jest jakikolwiek poprawny moment na rozpoczęcie odchudzania? Jeżeli nie, to jest na to właśnie czas, zwłaszcza, jeśli na przykład tracenie wagi będziecie inaugurować pierwszy raz w całym swoim życiu. Z jakiej przyczyny? Odpowiedź na to pytanie jest łatwa – otóż wybranie momentu na odchudzanie czy raczej jego rozpoczęcie jest istotne, ponieważ jeżeli wybierzemy kiepską chwilę, możemy błyskawicznie się poddać bądź po prostu nie posiadać wystarczająco silnej woli. Szczególnie dotyczy to kobiet, które jak wiadomo różnie czują się w konkretnej fazie cyklu. Przed okresem, przede wszystkim parę dni bardzo w wielu przypadkach odczuwają pociąg do słodyczy, co jest oczywiście wytłumaczalne biologicznie i rozpoczęcie odchudzania w tym momencie byłoby po prostu katastrofą. Najlepiej w takim razie robić to niebawem po rozpoczęciu miesiączki. Niezmiernie prawidłowo też, o ile przenigdy się jeszcze nie odchudzaliśmy rozpocząć raz a porządnie, bo organizm dozna szoku oraz będzie chudnąć szybko.

Jeśli nie przetrwamy wtedy, to tak porządnych wyników nie uzyskamy już nigdy, bowiem ciało będzie się już bronić przed brakiem jedzenia spowalniając metabolizm, wówczas wypróbuj czy piperinox działa. Efekt jojo to jeden z wprost nieodzownych detalów odchudzania. To przykre każdy kto odchudzał się nie raz, a próbował paru podejść spotkał się z tą dolegliwością, właśnie w następstwie tego, że nie udało mu się schudnąć od razu. Efekt jojo jest przekleństwem każdego, kto próbuje zrzucić bezużyteczne kilogramy, bowiem nie dosyć, że całkowicie niweczy nasze plany to jeszcze okazuje się, że zaczynamy wyglądać dwa razy gorzej niż przed nawiązaniem odchudzania. Tak naprawę to nie efekt jojo jest kłopotem jednak my sami, bowiem to my ten efekt jojo prowokujemy i powodujemy, iż w ogóle się pojawia.

Efekt jojo jest bo wynikiem nieprawidłowo przeprowadzonego procesu odchudzania i nawet samego rozpoczęcia odchudzania. Wszystko dlatego, że nie mamy silnej woli, a nawet jeśli ją mamy to wydaje nam się, że jest pokaźniejsza niż w rzeczywistości w rezultacie czego tak faktycznie dobieramy dietę ponad nasze możliwości i zamiast chudnąc, okazuje się, iż znowu rzucamy się na jedzenie albowiem nie jesteśmy w stanie już wytrzymać. Właśnie w owym czasie pojawia się wynik jojo, jakiego tak niezwykle nie uwielbiamy a który tak naprawdę jest naszą profesjonalną winą.

Dodaj komentarz