Kooperacja z fotografem weselnym – ceny, terminy i pakiety zdjęć

Nie może on jakkolwiek przeszkadzać przyszłemu małżeństwu w preparacjach do ślubu. Dzisiaj na nikim nie robią wrażenia fotografie z salonu fotograficznego. Najogromniejszą renomą cieszą się, coraz częściej tak nazywane reportaże ślubne. Jest to relacja w postaci fotografii. Przedstawia ona wydarzenia zarówno ze ślubu (z Urzędu Stanu Cywilnego oraz również z kościoła) jak i z czasu przed oraz po nim. Fotograf w większości wypadków towarzyszy parze młodej od samego rana. Wykonuje przeróżne zdjęcia.

Później wybiera się z młodymi do kościoła bądź też do urzędu, po czym razem z zainteresowanymi i z gośćmi wybierają się na miejsce wesela. Fotograf najczęściej przebywa na weselu aż do czasu oczepin. Liczba fotografii, jaką wykona przez cały ten czas jest praktycznie nieograniczona. Każda fotografowana sytuacja jest niepowtarzalna i jedyna w swoim rodzaju. Możemy złożyć zamówienie na fotografa do obecności na pełnym weselu bądź na wybranych przez nas, jego poszczególnych momentach. Zwykle fotografia weselna dzieli się na parę podstawowych etapów(po to by łatwiej było opisać fotografowi cenę swojej pracy), kwalifikujemy do nich pomiędzy innymi: czas ceremonii ślubnej, zabawy weselnej, przygotowań do ślubu, błogosławieństwa pary młodej czy też sesji plenerowej.

Ponadto fotograf ma okazję akompaniować nam w czasie wizyt u fryzjera, kosmetyczki, a także w czasie jakichkolwiek innych przygotowań. Żeby przyciągnąć kontrahentów do skorzystania ze swoich usług, coraz częściej proponuje im się specjalne pakiety. Są one tańsze i z reguły bardziej interesujące niż wykupywanie pojedynczych usług. Ewidentnie im większy pakiet, tym wyższa będzie jego cena. Jako mały gratisowy dodatek dołączana jest najczęściej do kompletnego pakietu sesja narzeczeńska. Taki bonus jest efektywną zachętą dla par młodych.

Na dodatek jesteśmy w stanie porozumieć się z fotografem indywidualnie – zapraszamy na fotograf ślubny. Wskutek tego także cała umowa nie musi wyglądać tak jak cennik lub regulamin przedstawiony na jego witrynie internetowej czy ulotce reklamowej. Należałoby niemniej jednak pamiętać, iż żeby doszło do porozumienia całość musi być idealna oraz opłacalna dla wszystkich. Fotograf, któremu zależy na solidnej opinii oraz wielu klientach zrobi wszystko, by Ci wspominali go jak najprawidłowiej oraz polecali kolejnym.

Dodaj komentarz