Korzystna praca = należyty pracobiorca, inaczej kilka słów o tworzeniu stanowisk

Doktryna stara jak świat, jednak w dzisiejszych czasach, kiedy wymarzona praca nie leży na ulicy, ma prawo być czasem dość ciężka w realizacji. Rzecz jasna nikogo z nas nie wypada na siłę przekonywać co do jej słuszności, gdyż szukanie pracy to dzisiaj dla wielu niemal chleb powszedni. Nie od dzisiaj wiadomo, iż jeśli wykonywana praca daje nam namacalne korzyści finansowe, a przy okazji znakomicie się w niej realizujemy, nasze rejestrowania w jednostce gospodarczej nagle podskoczą.

Zdolność produkcyjna pracownika w ogromnej mierze uzależniona jest od zleconych mu zadań, jak też od profilu wykonywanej pracy. Wykazano w wielu wypadkach, iż praca, jakiej nie uwielbiamy, do jakiej jesteśmy w pewny sposób zmuszani, spowoduje, iż będziemy się mniej angażować w jej wykonywanie. To z kolei generuje niechęć do wykonywania zleconych nam zadań.

Najlepszym wyjściem z sytuacji wydawałoby się wobec tego samo zatrudnienie, na jakie niestety nie każdy z nas ma okazję sobie pozwolić, lub polubienie oraz odszukanie pozytywów w pracy, jaką wykonujemy – potwierdzi to tymczasowa agencja pracy. Jeśli jest to niemożliwe, zmuszeni jesteśmy do poszukania innowacyjnego zajęcia oraz rezygnacja z uprzedniej pracy. Powodów odejścia z firmy może być kilka.

Po pierwsze nie zawsze praca, którą wykonujemy, spełnia nasze wymagania. Po drugie, co niestety zdarza się coraz to częściej, jesteśmy narażeni na kiepskie traktowanie przełożonych. W końcu na nasze miejsce czeka setka bezrobotnych kandydatów, gotowych podjąć współpracę chociażby od zaraz. Ta myśl dosyć w wielu przypadkach przyświeca szykanującym nas dyrektorkom. Przyszło nam żyć w czasach, w jakich praca traktowana jest bardziej jak przymus, aniżeli przyjemność. Takie są niestety realia. Z tego oczywiście powodu coraz to częściej podejmujemy kłopotliwą skądinąd decyzję o zmianie miejsca zatrudnienia.

Dodatkowym z powodów ma okazję być fakt, że wykonywana przez nas praca daleka jest od określonych sobie zamiarów w realizacji zawodowych planów. W owym czasie faktycznie warto pomyśleć o zmianie profesji. Musimy jednakże pamiętać, iż przed nami stresująca rekrutacja. Niemniej jednak zmuszanie się do robienia czegoś, co w żadnym stopniu nie przynosi nam żadnej zadowoleń, jest na dłuższą metę nie do zniesienia. Sprawia, iż pracujemy mnóstwo mniej wydajnie, nie jesteśmy w stanie w stu procentach wypełnić zleconych nam zadań, stajemy się podenerwowani i irytowani.

Dodaj komentarz