Kosiarki bębnowe – co to takiego?

Kosiarki bębnowe są jednym z kilku rodzajów urządzeń koszących. Nazywane są również kosiarkami wrzecionowymi. Są mało popularne, jednak bardzo jakościowo ścinają trawę. Warto się zorientować czym się charakteryzują. Warto wiedzieć, w jakich ogrodach się sprawdzą. Może akurat doskonale sprawdzą się na naszym trawniku? Warto to rozważyć.

Na czym polega ich praca?

Kosiarki bębnowe są urządzeniami bardzo prostymi w budowie. Ich obsługa również nie sprawia żadnych problemów. Ich praca polega na ścinaniu trawy w taki sposób, by nie uszkodzić jej struktury. Jak to się dzieje, że źdźbła trawy nie są uszkodzone? Jest to efekt budowy tego rodzaju kosiarek. Znajdziemy tam zastosowanie perfekcyjnej techniki cięcia trawy. Urządzenia te są wyposażone w nóż wrzecionowy. Nóż ten współpracuje z drugim nożem, który pozostaje nieruchomy. Ten drugi jest umiejscowiony w dolnej części urządzenia. Praca noża wrzecionowego polega na przesuwaniu się blisko nieruchomego noża. Dzięki temu zachowujemy idealną precyzję cięcia. Trawa nie jest poszarpana tylko idealnie przycięta. W innych przypadkach trawa jest ścinana nierówno. Źdźbła się urywają lub zostają łamane przy pomocy siły uderzenia. To powoduje, że trawnik nigdy nie będzie wyglądał idealnie. W kolejnym etapie poszarpane końce trawy jaśnieją. Potem stają się brunatne, są bardziej narażone na choroby i infekcje.

Idealna kosiarka ręczna

Kosiarki bębnowe są kosiarkami ręcznymi. Przycinają trawę w idealny sposób. Dzięki temu nasz trawnik wygląda na perfekcyjnie wypielęgnowany. Kiedy zdecydujemy o zakupie kosiarki bębnowej, warto zwrócić uwagę na szczegóły. Mogą być one zbudowane z różnych materiałów. Niektóre z nich charakteryzuje bardzo wysoka jakość. Te konkretne mają nóż wrzecionowy wyposażony w łożyska kulkowe. Pamiętajmy również, że noże powinny być wykonane z jakościowej stali oraz zahartowane. Dodatkowo dolny nóż powinien być idealnie oszlifowany. Kosiarki bębnowe tak jak pozostałe rodzaje, mogą by wyposażone w kosz.

Dodaj komentarz