Kot w mieszkaniu – zabawki oraz gadżety

Od wielu lat uznaje się że to pies jest oryginalnym przyjacielem człowieka niemniej jednak jak podkreślają właściciele kota również oraz to zwierze ma okazję okazać się naszą drugą czworonożną połówką. Wszystko zależy od nas samych oraz od tego jak my będziemy szanować i wychowywać zwierzaka. Na pewno musi się on w naszym domu poczuć bezpiecznie. Jeśli zbieramy do siebie małego jeszcze kotka powinniśmy wiedzieć jak umiejętnie zamienić mu matę. Wówczas wybitnie istotny jest kontakt z nami oraz to byśmy pomału pokazywali zwierzęciu jego oryginalne mieszkanko. Na pewno nie można od razu pokazywać mu całego mieszkania.

Kot może poczuć się niekomfortowe oraz może zacząć obawiać się nas jak i całego otoczenia. Istotne jest także to żeby od pierwszych dni kształcić go korzystania z kuwety wtenczas będzie mu łatwiej i szybciej zapamiętać ten ważny element. A my sami nie będziemy musieli się drażnić w czasie kiedy kot nie będzie wykonywał naszych poleceń. Rzecz jasna musimy pamiętać, że kot nie jest naszym dzieckiem i jesteśmy w stanie mu nakazać zachowywania się zawsze tak jak my sami byśmy sobie to wymarzyli. W jaki sposób nie ulega wątpliwości kto chodzi własnymi ścieżkami oraz nawet jak mieszka w stworzonym przez nas domu musimy pozwolić mu zachować tą nutkę jego indywidualnego życia. W owym czasie poczuje się on u nas niezwykle swobodnie jednakowoż będzie również respektował wytyczone mu zakazy.

Dla dużej grupy z nas najistotniejszym szczegółem, który nie zezwala wziąć kota do swego domu jest ta obawa iż podrapie on wszystko co napotka na swej drodze – wtedy należałoby spowodować Zabawki dla kota. Boimy się o swej meble, ściany, ubrania. I naturalnie strach jest uzasadniony jak wiadomo koty lubią drapać wszelkiego rodzaju przedmioty. Niemniej jednak można temu zapobiec oraz od uczyć naszego zwierzaka takiego zachowania. Najważniejsze jest jednakże to aby robić to już w pierwszych dnach kiedy tak właściwie kot trafi do stworzonego przez nas domu.

Z pewnością korzystne będą wszelkiego rodzaju zabawki dzięki którym kot nie będzie chciał drapać naszych mebli czy ścian. Również w sklepach zoologicznych można kupić przedmioty emitujące mebelki przez co kot nie będzie już aż tak bardzo interesował się należącą do nas kanapą czy stworzonym przez nas fotelem. Naturalnie jeśli nie do końca jeszcze ufamy naszemu zwierzęciu w czasie naszej profesjonalnej nieobecności możemy zamykać do w innych pomieszczeniu.

Warto niemniej jednak wiedzieć, iż musi posiadać on tam swą kuwetę oraz jedzenie i picie na tak długi jak my panujemy wyjście. Wówczas będziemy mieć pewność, że w domu nic nie zostanie podrapane a sam kot w ostateczności zrozumie że jest zamykany w znaczącym celu oraz może okazać się że sam zrozumie, że drapanie ścian oraz mebli jest zabronione. Bo jak akcentuje dużo ludzi wbrew pozorom kot to mądre zwierzę.

Dodaj komentarz