Które branże używają pneumatykę i siłowniki?

Powszechnie uważa się, że pneumatyka stosowana jest przede wszystkim przez branżę budowlaną. Układy pneumatyczne są bo montowane po największej części w koparkach oraz dźwigach – żurawiach. Jeśli jednak bliżej przyjrzymy się tej dziedzinie, w owym czasie prędko zauważymy, że pneumatyka w rzeczywistości ma znacznie szersze zastosowanie. Pneumatyka jest w stanie tworzyć machiny nie tylko na potrzeby sektora budowlanego. Układy pneumatyczne są także montowane w ekwipunkach górniczych, rolniczych i przemysłowych. Dość ważne znaczenie pneumatyka odgrywa też od niedawna w branży transportowej.

Układy pneumatyczne można odszukać też w podwoziach samolotów oraz w układach kierowniczych samochodów typu wywrotki. Z całą pewnością można w związku z tym stwierdzić, iż dzisiaj dzięki hydraulice siłowej funkcjonuje bardzo dużo machin i sprzętów. We wszystkich układach hydraulicznych najistotniejszą rolę gra ciecz hydrauliczna, a obok niej również pompy hydrauliczne, filtry, uszczelniacze i siłowniki hydrauliczne.

Pneumatyka jest dziedziną opierającą się w kluczowej mierze na opracowywaniu i używaniu układów pneumatycznych. Mogą być one instalowane w wielu rozmaitych sprzętach, pomiędzy innymi w urządzeniach budowlanych oraz przemysłowych – przetestuj siłownik pneumatyczny. W każdym jednakże przypadku muszą być dokładnie zaprojektowanie. Projektowanie układów nie jest proste, głównie, iż do ich tworzenia użytkowanych jest wiele różnych części. Kluczową rolę wydaje się odgrywać tak oznaczana ciecz, niemniej jednak obok niej istotnymi elementami są także pompy hydrauliczne, uszczelniacze, filtr, siłowniki hydrauliczne, przewody i zawory regulujące dopływ cieczy.

Pneumatyka jest branżą opartą na układach hydraulicznych, w których ostateczna energia odbierana jest za pośrednictwem siłowników hydraulicznych (w niektórych przypadkach może być ona odebrana również przez właściwe cylindry). Do stworzenia dobrze działających układów pneumatycznych przydatnych jest w następstwie tego wiele ważnych szczegółów, bez jakich ani rusz.

Dodaj komentarz