Kwiaty oraz kokardy we włosach – w jaki sposób odmłodzić się poprzez fryzurę?

Loki potrafią mieć dużo postaci. Na gładkich, nabłyszczonych włosach, z luksusowym przedziałkiem pośrodku będą wyglądały jak u hollywoodzkiej gwiazdy. Atrakcyjne wielbicielki tego stylu, kultowe z ekranów kin, to np. Rita Hayworth lub ewentualnie Marlena Dietrich, inaczej ikony sexappealu. Jest to fryzura wymarzona na gigantyczne wyjścia i gale. Chwilowo robi furorę w nieco zmodernizowanej postaci, mniej geometrycznej. Nieruchoma, ustalona fryzura, gdzie nie ma szans poruszyć się nawet minimalny włosek, nie jest już trendy. Czas na niedbałość oraz chociaż iluzoryczny luz. Fale mają być jakby utworzone od niechcenia. W zakresie środków do stylizacji należałoby pamiętać, że skręty będą miały wyrazistą fakturę splotów w postaci osobnych pasm, jeżeli w trakcie ich tworzenia zastosuje się odżywki rozplątujące włosy. Kształt ten wyodrębni również optycznie wyrazisty kolor, trzeba pamiętać więc o tym, by zatroszczyć się o odpowiedni odcień..

Doskonale nadają się do tego kremy do stylizacji. Perfekcyjny look nada niezbędnik każdej miłośniczki atrakcyjna, a mianowicie suszarka z dyfuzorem. Jej walorem jest osiągnięcie efektu wygniecionych fal na większej powierzchni znacznie prędzej, niż gdyby czyniłoby się to samo palcami. Silnie skręcone loki to jedynie z pozoru fryzura dla wybranych, innymi słowy posiadaczek gęstych i długich włosów – przetestuj odmładzające fryzury dla 40 latki. Nie uzyskujemy jej też za pomocą rujnującej strukturę włosa metody naszych babek, jak trwała.

Dziś jest to wynik niezmiernie banalny do osiągnięcia, a równocześnie potrafiący diametralnie zmienić nasz image, czyniąc twarz ciekawiącą i przy tym w pełni odmienioną.

Silnie skręcone, amorkowate loki potrafią utworzyć wrażenie nieokiełznanej dzikości (w niektórych odsłonach Kate Moss) bądź też niewinnej dziewczęcości (Charlize Theron). W tym drugim wypadku jest to tzw. wizerunek cherubina. Ażeby go zdobyć potrzebujemy względnie niedużego kładu, a to znaczy pianki do skręcania loków, suszarki oraz grzebienia z długimi zębami. Po narzuceniu pianki na umyte włosy, należy wczesać ją grzebieniem, a następnie podsuszyć włosy suszarką. W następnym kroku wypada podzielić włosy na cienkie pasma oraz nawinąć je na grube wałki. Pozostawić do całkowitego wyschnięcia oraz gotowe, wystarczy jedynie rozplątać loki i na zakończenie lekko natapirować je rzadkim grzebieniem.

Dodaj komentarz