Lecznicze kąpiele z ozonem, działające wprost na skórę

Prozdrowotne kąpiele z ozonem, działające wprost na skórę proponowane są w Klinika ozonoterapii Katowice. Kąpiele ozonowe to nakładanie ozonu na skórę pod postacią gazową. W trakcie każdej tego typu kąpieli gaz działa aktywnie na skórę, w efekcie wykazując wiele cech korzystnych dla zdrowia. Ozon w większym stężeniu wykazuje działanie prozdrowotne, przeciwbakteryjne, przeciwwirusowe, przeciwgrzybicze a także przeciwpasożytnicze.

Kąpiele z ozonu są stuprocentowo bezpieczne, ponieważ ozon jest gazem naturalnie egzystującym w środowisku. Warto mieć świadomość, że rezultaty kąpieli z ozonu są dostrzegalne już po paru aplikacjach. Patrząc na to, że wpływ ozonu jest kompleksowe, można spodziewać się oddziaływania na cały organizm. Wskazaniami do kąpieli ozonowej są: ciężej gojące się rany, owrzodzenia, schorzenia skóry o dowolnym podłożu, niedokrwienie kończyn spowodowane cukrzycą albo miażdżycą.

Z kąpieli w ozonie nie mogą natomiast korzystać kobiety karmiące piersią, kobiety w ciąży oraz pacjenci onkologiczni. Podczas kąpieli ozonowej leczone kończyny są włożone do specjalnie zaprojektowanego worka, do jakiego jest bezpośrednio dolewany ozon pod postacią gazową. Zależnie od tego, na co cierpi pacjent, ozonowane są kończyny górne albo dolne. Zabieg trwa od 20 do trzydziestu minut. Aby zapisać się na zabieg, wystarczy skontaktować się z pracownikami kliniki, żeby umówić się w dogodnym dla siebie czasie oraz zaznajomić z charakterystyką zabiegu. Dla spotęgowania efektów do kąpieli ozonowej dodawane są olejki eteryczne albo sole lecznicze. Katowicka klinika wyspecjalizowana jest w konkretnych formach leczenia już od wielu lat. Są to: ozonowanie krwi, ozonowanie uszu, ozon dopochwowy, ozon dojelitowy, kąpiele ozonowe a także ozonowanie wody i oliwy. Ich skuteczność lecznicza szacowana jest na 80%. Klinika Ozonoterapii to jedna z paru klinik na Śląsku, mająca do zaoferowania tego typu leczenie alternatywne.

Dodaj komentarz