Moda i inspiracje odcieniami – kupujemy skarpetki

Każda moda, która obecnie panuje, jest czymś inspirowana. A inspiracje można czerpać ze wszystkiego. Jedni monitorują trendy pojawiające się na wybiegach na całym globie: czy to w Paryżu, czy Londynie, czy Tokio. Inni z kolei, szukają inspiracji w filmach, w ulubionych postaciach i ich stylu. Taką kreacją z jakiej niezwykle w szeregu przypadków czerpią wzorce kobiety, będzie Audrey Hepburn. Domena stylu oraz mody, jest sednem klasy i elegancji. Mała czarna, rękawiczki za nadgarstek, perły. Na co dzień z trudem być Audrey, jakkolwiek dużo dziewczyn oraz kobiet próbuje naśladować jej styl, nosząc suknie w kwiatki, z kołnierzykami. Ikoną jest także Coco Chanel, jakiej nie wypada nikomu przedstawiać. To zresztą ona, wprowadziła na salony modę na noszenie nieśmiertelnych małych czarnych, inaczej czarnych sukienek, dość krótkich o niezależnym kroju, w odniesieniu do tego, co komu pasuje.

Dzisiaj też możemy czerpać inspiracje ze współczesnych ikon mody, a za taką uważana jest Kate Moss, której nienaganny styl, jest wzorem dla wielu dam w całej Europie. Idzie lato, jednakowoż trend na to, żeby latem nosić same słoneczne odcienie już dawno przeminął. Do dziś. Dziś znowu będziemy ubierać cytrynowe i pomarańczowe kolory, wybieramy też kolorowe skarpetki. Z jakiej przyczyny? Bo tak mówi nam najnowsza kolekcja Michaela Korsa. Łączyć możemy to z bielą, z brązem, z odcieniami przeciętnymi dla barw pustyni.

Właśnie dlatego to połączenie ma prawo zszokować, przywykłych do idealnego łączenia barw. Lecz skoro idzie lato, a my odchodzimy od mieszania ze sobą barw gruntownie nie pasujących, to wolno zaszaleć i oddać się do głębi temu trendowi. I tak należy wymienić szafę, ponieważ jest to jedna z niepisanych zasad mody. Na lato wymieniamy szafę, ponieważ jest to dobra pora na rozpoczęcie wszelkich zmian, które może nam przynieść ta pora roku. Zresztą, w większości wypadków dzieje się tak, iż latem tracimy parę kilogramów oraz wymiana garderoby jest absolutnie konieczna, a nie tylko pomocna. Stawiajmy na odważne połączenia, jednak nie zapominajmy, iż wyglądanie jak motyl, albo choinka bożonarodzeniowa nie są w porządnym guście oraz nigdy nie będą.

Opinie do artykułu

  1. Dzisiejsza moda zmienia się praktycznie co sezon. Czasem trudno jest nadążyć nad pojawiającymi się ciągle trendami, jednak nie zawsze jest to dobre, aby tak gonić nowinki modowe. Czasem warto nosić to co się lubi i w czym jest wygodnie. Sklep ze skarpetkami oferuje wiele nietuzinkowych produktów, w sam na nadchodzące lato.

Dodaj komentarz