Nowoczesne kamieniarstwo – który kamień kupić?

Nim wybierzesz kamień, jako element wykończeniowy dla swego mieszkania, poznaj jego wszelkie właściwości – również atuty, jak oraz defekty. W najwyższym stopniu wygodny okazuje się bowiem granit – kamień ten nie ściera się oraz nie plami, a na domiar tego wolno czyścić go szablonowymi detergentami. Gorszy w przeznaczeniu niż granit jest marmur, ponieważ ten typ kamienia łatwo się rysuje oraz matowieje. Prócz tego marmur może pozostać zniszczony przez tłuszcz, a nawet niesłychanie słabe kwasy. Z tego również względu marmur musi zostać zaimpregnowany dobrą substancją ofiarowaną do kamienia – na szczęście preparaty te dostępne są w sklepach.

Trawertyn natomiast to kamień porowaty, który podległy jest na wchłanianie tłuszczu oraz gromadzenie kurzu. Z tego względu kamień ten ma obowiązek pozostać zabezpieczony wyjątkową substancją – zwykle żywicą. Jest to tak oznaczana resina transparentna, która w końcowej fazie pokrywana jest impregnatem. Każdy z tych kamieni można pielęgnować w podobny sposób, albowiem wystarczy jedynie jedynie umyć je wilgotną szmatką, a następnie zastosować szczególne środki do czyszczenia. Marmur jest skałą osadową, dlatego również jego naturalna barwa jest zwykle jasna, co potwierdza kamieniarstwo szczecin. Na potrzeby współczesnego człowieka barwę skały zmieniono, wobec tego dziś na rynku można zakupić ją w niemal wszystkich odcieniach, o jakich tylko zamarzymy i jakie pasują do wnętrza stworzonego przez nas mieszkania.Dziś marmur znajduje ogromnie szerokie przeznaczenie w wykańczaniu wnętrz, dlatego przez wielu ludzi uważany jest za materiał luksusowy, znamionujący się wysoką ceną. Zazwyczaj to właśnie ludzie zamożni stosują go, jako element dekoracyjny również w mieszkaniu, jak oraz w ogrodzie.

Dzisiaj marmur wykorzystywany jest w niemal wszystkich pomieszczeniach w domu, wobec tego może być używany w salonie, sypialni, kuchni, lub także w holu i łazience. Wadą kamieni stosowanych w aranżacji wnętrza mieszkania jest też ich dość wysoka cena. Najdroższe są znaczne kamienne płyty, które pozyskiwane są przez klientów składów kamienia. Takie płyty trzeba należycie przeciąć, obrobić i przystosować ich wielkość do wymiarów, jakie pragniemy zastosować w pomieszczeniu.

Dodaj komentarz