Podroż do Anglii – podróżowanie oraz praca

Anglia to kraj, który może zaproponować dla przyjezdnych dużo magnesów turystycznych. Parki rozrywki, parki krajobrazowe, zamki oraz pałace, jeziora, a również okoliczne wysepki; to wszystko można zwiedzać przybywając do w stolicy Zjednoczonego Królestwa. Należałoby jednak zająć się poszczególnymi miejscami Wielkiej Brytanii, nie wychodząc poza granice Anglii – a do Anglii dowiezie Cię angliabus.pl. Pierwszym z atrakcyjnych i ogromnie interesujących miejsc jest hrabstwo Wiltshire w południowej Anglii. W hrabstwie tym leży miasto Salisbury.

Oddalając się od niego na 13 kilometrów trafimy do wybitnie mistycznego miejsca. Przed naszymi oczami pojawi się nieprosta formacja gigantycznych kamieni ułożonych w swoisty krąg. Wiele z nich tworzy niejako kolumny podpierające skalne bloki ułożone na nich poziomo. Inne, nieco mniejsze stoją samotnie w pobliżu. Całe to skalne skupisko wydaje się być stworzone w wiarygodnym konkretnym celu, nie bez powodu zestawione oczywiście w ten sposób.

Ta megalityczna budowla oznaczana jest Stonehenge oraz tak na prawdę jest znana na całym świecie. Co do jej przeznaczenia nie jest ono bliżej kultowe, jednak mówi się, że mogła być związana z kultem księżyca i słońca. Ów zespół głazów jest otoczony wałem ziemnym i na jego zewnątrz jesteśmy w stanie trafić na groby, których powstanie datuje się nawet na rok 3100 przed naszą erą! Jednakże badając kamienie owego kręgu ustalono, że ich powstawanie miało pewną chronologię i nie wszystkie pojawiały się w tym samym czasie. W stolicy Anglii Londynie jesteśmy w stanie trafić na dużo interesujących, zabytkowych i charakterystycznych budynków.

Jednym z nich, będących wizytówką miasta jest ogromna wieża zegarowa, innymi słowy słynny Big Ben. Budowla ta powstała w 1858 roku, na zgliszczach Pałacu Westminsterskiego, który został odbudowany razem ze wspomnianą wieżą. Niemniej jednak wypada zaznaczyć, że początek budowy, to rok 1834. W tej chwili wkracza ona w skład zespołu pałacowego, który to pałac składa się z 1200 pomieszczeń, oraz trzech kilometrów korytarzy. Kompleks wybudowany jest w stylu neogotyckim, co dotyczy również samej wieży zegarowej. Big Ben nazywany jest tak z powodu ulokowanej na nim siedmiometrowej tarczy zegara, jaki działa po dzisiaj dzień i odmierza czas niezwykle dokładnie.

Dodaj komentarz