Producenci kawy z całego świata – z jakiej przyczyny pijemy różnorodne kawy?

Kawa fabrykowana oraz przede wszystkim hodowana jest w przeróżnych państwach. Ażeby możliwe było wyprodukowanie ziaren kawy w położeniu, w jakim chcemy założyć plantację ma obowiązek być adekwatnie ciepło, musi być dobra wilgotność. Większość kawy produkowana jest w Ameryce Południowej i Azji. Drobne ilości w Afryce. Bez wątpienia do największych producentów kwalifikuje się Brazylię. Stamtąd na rynek światowy wypuszcza się ponad dwa miliony ton kawy. A jest to w samej rzeczy bardzo dużo. To niemal trzydzieści procent ogółu kawy, jaka trafia na rynek światowy. Drugim co do wielkości fabrykantem jest Wietnam a niedługo za nim plasuje się Indonezja. I to naturalnie z tych krajów kawa jest zdecydowanie perfekcyjna. Wiele osób kupując w sklepach kawę zwraca uwagę na to skąd pochodzą ziarna kawy. Znikome ilości kawy zbierane są w Ugandzie, Hondurasie oraz Etiopii.

To właśnie rynek kawy dostarcza tym państwom milionowe przychody. A hodowla kawy wcale nie jest rzeczą prostą, zobacz kawa z Kenii. Każdy pasjonat tego efektownego napoju ma obowiązek to wiedzieć. Niesłychanie dużo osób twierdzi – czasem trochę przekornie, iż żyje, funkcjonuje wyłącznie dzięki kawie. Wiele milionów dorosłych osób każdego dnia rano pije ten orzeźwiający napój. Kawa zawiera kofeinę więc faktycznie pobudza nas do życia, powoduje, iż organizm budzi się ze snu, stajemy się bardziej energiczni. Kawa ma wiele pozytywnych cech. Jest nią chociażby to, iż powoduje ona, że stworzona przez nas pamięć jest poprawniejsza, myślimy trzeźwo, znika zmęczenie.

Wypicie filiżanki kawy poprawia należącą do nas koncentrację. Skutkiem tego również w pewnych sytuacjach w ciągu dnia powinniśmy taką właśnie kawę wypić. Musimy jednak uważać na jej ilość. Nie możemy pić zanadto wiele kawy. Musimy tego pilnować. Perfekcyjną ilością jest dwie filiżanki niezbyt mocnej kawy. Dotlenia to stworzony przez nas organizm oraz przyspiesza spalanie kalorii. Badania dowodzą również, iż regularne picie kawy zmniejsza niebezpieczeństwo zachorowania na niektóre choroby takie jak cukrzyca czy nowotwory. W szeregu przypadków możemy też odnotować, że po napiciu się kawy – dość mocnej znikają bóle, a po największej części ból głowy. W pewnych momentach właśnie kawa działa prawidłowiej i szybciej niż leki przeciwbólowe – a to dzięki kofeinie, jaka zawarta jest w tym napoju.

Dodaj komentarz