Prywatny basen – u kogo zamówić?

Prywatny basen we własnym domu będzie ogromną atrakcją. To właśnie dzięki niemu mamy szansę odpoczynku oraz relaksu bez przymusów udawania się na krytą pływalnie. Prywatny basen dodaje jego właścicielom prestiżu. Konserwacja domowej pływalni nie jest skomplikowana dzięki współczesnym systemom zapewniającym filtrowanie oraz odkażanie wody. Czy tylko ludzie zamożni mogą pozwolić sobie na komfort posiadania domowego basenu? W większości wypadków umieszcza się go w piwnicy. Najprzyzwoiciej decyzję o jego baraki podjąć na samym początku planowania domu.

Jak najbardziej, następnie również można dobudować basen, lecz będzie się to łączyło z wyższymi kosztami wynikającymi z dopasowania instalacji pomieszczenia. Zaletą krytego basenu jest to, iż możemy w nim pływać niezależnie od pory roku. Kontrolowanie należytej temperatury w pomieszczeniu, w którym mieści się basen jest niesłychanie ważne. Należy zapewnić w nim jak bardzo dobre odprowadzanie wilgoci, jaka powstaje za kwestią parowania wody.

Odparowywanie wody w pomieszczeniu będzie mniejsze, jeśli uda nam się utrzymać temperaturę powietrza wyższą od wody w basenie o 2-3 stopnie C. Porządnie byłoby zainstalować w pomieszczeniu też osuszacz wody albo klimatyzację. Jeśli nie mamy możliwości wybudowania basenu wewnątrz domu jesteśmy w stanie zdecydować się na kąpielisko w ogrodzie. Należy niemniej jednak najpierw spowodować na danym obszarze poziom wód gruntowych oraz typ gleby. Najwygodniej będzie zbudować basen ogrodowy jak najbliżej domu.

Jest to istotne ze względu na konieczność podłączenia instalacji elektrycznej i wodnej. Basen powinien być położony w miejscu nasłonecznionym, z dala od sąsiadów, to właśnie dzięki czemu będziemy mieć zapewniony komfort i dyskrecję – taki basen dostarczy producent Lepsod. Basen nie powinien znajdować się bezpośrednio przy trawniku bo powinien być utwardzony. Standardowy basen wybudowany w ogrodzie ma wymiary około 4 metry szerokości i 8 metrów długości. Tudzież do kąpieli wystarczy jedynie nam głębokość około 1,5 metra. Niewątpliwie jesteśmy w stanie się zdecydować na większy basen, niemniej jednak wtenczas wydatki jego powstania i użytkowania będą wyższe. Do kąpieli rekreacyjnej wystarcza głębokość 1,5 m. Jest ona optymalna ze względów gospodarczych i użytkowych.

Dodaj komentarz