Przygnębienie u kobiet – w jaki sposób ją pokonać?

Depresja u kobiet ma okazję być postrzegana, jako szybciej oraz częściej następująca aniżeli depresja u mężczyzn. Lekarze postrzegają damy, jako bardziej podatne na depresję, która w dodatku często pozostaje nierozpoznana. Być może wynika to z tego, iż kobiety sporadycznie zgłaszają się do lekarza, a to sprawia, że depresja rzadziej zostaje nierozpoznana. Faktem jest niemniej jednak, iż istnieją różnice fizjologiczne między mężczyznami i kobietami, które czynią kobiety znacznie bardziej podatne na depresję.

Najistotniejszą z tych różnic jest poziom hormonów płciowych. Damy posiadają o wiele wyższe poziomy owych hormonów, a na domiar tego zmieniają się one w cyklu miesiączkowym, ciąży, i menopauzie. Leki zawierające hormony płciowe też mogą wywoływać objawy depresyjne. Dosyć nieraz pośród kobiet zdarza się depresja po porodzie. Na ogół rozpoczyna się ona w sposób niezauważalny, a odbierana jest, jako przytłoczenie nadmiarem odpowiedzialności za dziecko.

Często kobieta czuje lęk, zwłaszcza lekarstwo o zdrowie i rozwój swego dziecka. W okresie dwóch tygodni po porodzie w większości wypadków zdarza się u kobiet depresja ciężka. Jej prawdopodobieństwo jest najogromniejsze po urodzeniu pierwszego dziecka, u kobiet, które już bolały psychicznie. Uważa się, iż zmiany hormonalne są czynnikiem wyzwalającym u kobiety, jaka miała predyspozycję do depresji – wypróbuj psycholog Legnica. W ciężkiej depresji dama traci kontakt z realnością, może mieć urojenia, a nawet omamy. W takiej sytuacji ma prawo być też zagrożone dziecko.

Dama w ciężkiej depresji ma okazję wierzyć, iż świat jest straszny, wobec tego porządniej jest uwolnić od niego dziecko. W tak poważnych wypadkach niebezużyteczne jest leczenie szpitalne. Najlepszym miejscem na leczenie byłby wtedy szpital z oddziałem dla matki oraz dziecka, gdzie mogliby wraz przebywać i razem korzystać z opieki lekarskiej. Leczenie polega zwykle na podawaniu leków przeciwdepresyjnych. Zwykle w tych wypadkach kobieta w dalszym ciągu może karmić swe dziecko piersią, bo specyfiki nie mają szkodliwego wpływu na pokarm oraz zawarte w nim substancje.

Dodaj komentarz