Przygotowania do Komunii – alba, sukienka i inne dodatki

W bieżących czasach zanotować można trend, w myśl którego dzieci podchodzące do Pierwszej Komunii Świętej obdarowywane są poprzez bliskich coraz to bardziej dziwnymi prezentami. Oczywiście prezenty te wymagają słusznego opakowania. Na szczęście na polskim rynku odkryć można już wiele ozdobnych zapakowań wykonanych z myślą właśnie o uroczystości przyjęcia przez dziecko Pierwszej Komunii Świętej. Co znacznie więcej opakowania komunijne wybitnie niejednokrotnie są zróżnicowane w zależności od tego, czy ma się w nich odszukać podarunek dla chłopca, czy także dla dziewczynki. Jak najbardziej na każdym takim opakowaniu obowiązkowo ma obowiązek odnaleźć się jakiś motyw powiązany z sakramentem komunii.

Ma prawo to być złoty kielich podobny do tego, jakiego używa się w czasie liturgii czy też także wizerunek chleba oraz winogron. Niemniej jednak w wypadku zapakowań komunijnych dla chłopca, pojawiają się tutaj odcienie błękitne i niebieskie – tak, jak odzież komunijna. Oprócz tego w wielu przypadkach pojawia się też wizerunek modlącego się chłopczyka. Niewątpliwie opakowania takie dostępne są w niezmiernie wielu rozmiarach i wzorach. Jakim sposobem wiadomo moment przyjęcia przez dziecko Pierwszej Komunii Świętej jest momentem nadzwyczaj ważnym w życiu każdej rodziny. Z tego powodu z tej okazji wydaje się odświętne przyjęcie, a dziecko, jakie po raz pierwszy w pełni uczestniczyło we Mszy Świętej zostaje obdarowane różnorodnego typu prezentami. Prezenty te mogą być różne.

Niejednokrotnie są to urządzenia elektroniczne, ale także pamiątki związane w jakiś sposób z liturgią kościoła, jak na przykład różańce czy medaliony z wizerunkami Matki Boskiej. Do tego oczywiście dochodzą również rozmaitego rodzaju bombonierki oraz pamiątkowe karty. Wszystko to musi być poprawnie opakowane. Właśnie dlatego już w początkach wiosny w krajowych sklepach pojawiają się pierwsze opakowania komunijne. W większości wypadków są to oczywiście schematyczne torby papierowe dostępne w rozmaitych rozmiarach. Spośród innych dekoracyjnych opakowań wyróżnia je w głównej mierze fakt, że widnieją na nich motywy połączone w jakiś sposób z Eucharystią. Może to być hostia, bochen chleba lub także motyw krzyża czy kiści winogron.

Dodaj komentarz