Przypadki, nieszczęśliwe wypadki, ostrożność – zabezpieczenia na życie

Nikt nie jest w stanie założyć wnikliwie swojej przyszłości, żadna wróżka ani wróż nie da gwarancji, że jego wizje okażą się prawdziwe. Jednakże są statystyki i zdrowy rozsądek. Te dwa czynniki powodują, że na naszej idealnej szerokości geograficznej, w tym szczegółowo kraju, pewne nieszczęśliwe wydarzenia występują częściej niż inne oraz gdzie indziej. Rozsądni ubezpieczają się od tych właśnie wypadków. Niemal wszyscy decydują się na ubezpieczenie mieszkania, przede wszystkim od kradzieży i zalania (siebie i przez siebie). Nieszczelna rura, popsuta pralka, niezauważona awaria w łazience może spowodować, iż świeżo wyremontowane mieszkanie – własne lub ewentualnie sąsiada – nadawać się będzie do powtórnego remontu, którego koszt może być wyższy niż najczęściej. W przypadku posiadania polisy wolno spokojnie ubiegać się o spieniężenie godziwego odszkodowania.

Jeśli nie w całości, to chociaż w większej części pokryje ono koszt prac remontowych. Ubezpieczenia komunikacyjne, w tym obowiązkowe ubezpieczenie od Odpowiedzialności Cywilnej pokazują własną zdatność gdy ma się nieszczęście uczestniczenia w kolizji drogowej, a pojazd ulegnie poważnemu uszkodzeniu. Odszkodowania w takim wypadku są w stanie być wypłacane w gotówce na podstawie oszacowanych przez rzeczoznawców strat lub też bezgotówkowo. W tym drugim wypadku poszkodowany upoważnia warsztat, jaki podjął się naprawy samochodu, do załatwienia wszystkich koniecznych formalności oraz rozliczeń. Właściciel polisy w większości wypadków traci niemniej jednak ulgi na ubezpieczenie komunikacyjne.

Zabezpieczamy się na wypadek śmierci własnej oraz śmierci bliskich. Otrzymane wtedy odszkodowania pomagają w udźwignięciu sumptów pogrzebu. Zimy w Polsce bywają mroźne i śnieżne, a służby porządkowe bywają opieszałe i mało staranne. O wypadek na oblodzonym chodniku nie trudno. Złamane w takich względach ręce oraz nogi co roku opatrywane są w stacjach doraźnej pomocy leczniczej. Posiadanie polisy ubezpieczenia od nieszczęśliwych wypadków daje szansę na uzyskanie odszkodowania nawet w owym czasie, gdy nie można wskazać sprawcy zaniedbania. Pieniądze z odszkodowania są w stanie przydać się na prywatne leczenie lub też chociażby na cnotliwej jakości sprzęt rehabilitacyjny.

Dodaj komentarz