Samochodowa diagnostyka komputerowa realizowana w AutoGlob

Samochodowa diagnostyka komputerowa przeprowadzana w AutoGlob prowadzona jest na dużym poziomie. Jeżeli tylko jakikolwiek kierowca dojdzie do wniosku, że powinien korzystać z takiego rozwiązania, powinien zapisać się na konsultację. Wykwalifikowani mechanicy podłączą wyspecjalizowany tester diagnostyczny do komputera pokładowego samochodu. W efekcie można szybko dowiadywać się, w jakiej kondycji jest samochód a także czy wyznaczone parametry będą odbiegać od najlepszych, bądź też wszystko jest jak należy.

W wyprodukowanych aktualnie pojazdach znajdują się komputery wewnętrzne, mające za zadanie sterować silnikiem i innymi podzespołami. Mają one wbudowane specjalne układy diagnostyczne, ustawione w taki sposób, by zadbać o prawidłowe zakresy pracy dla wszystkich elementów i czujników.

Jeżeli jakikolwiek podzespół wykroczy poza zalecane parametry, komputer pokładowy zapisuje odpowiedni kod błędu w pamięci. To baza do tego, żeby następnie mechanik mógł właściwie umiejscowić usterkę. Specjalny komputer diagnostyczny podłączany do komputera pokładowego pojazdu umożliwi sprawną wymianę danych. Dane o kondycji auta pozwalają ekspertowi odnaleźć problem i rozpocząć jego usuwanie. Przy pomocy diagnostyki komputerowej można chociażby zdiagnozować kody usterek dla systemów bezpieczeństwa ABS, SRS, ASR, ESP, AIRBAG i EPC, immobilizera, układu paliwowego bądź sterownika silnika. W dodatku można sprawdzić parametry auta w czasie jazdy.

Wybrane urządzenia diagnostyczne pozwolą zarządzać na przykład automatycznymi skrzyniami biegów oraz systemami klimatyzacji. Na usługę komputerowej diagnostyki auta warto się też decydować przed kupnem samochodu używanego. W warsztacie można na dodatek skorzystać z usługi napełnianie klimatyzacji wcześniej zapisując się na spotkanie. Pewne usługi są przeznaczone dla aut osobowych i dostawczych wszystkich marek. Kompletna oferta zamieszczona jest na stronie warsztatu.

Dodaj komentarz