Ścieki domowe oraz fabryczne – jak wiele się różnią?

Wśród rozmaitych typów ścieków jakie są wokół nas oraz jakie aktywowane są przez nas niesłychanie często, właściwie na co dzień, jednym z najbardziej znanych rodzajów są ścieki określane mianem ścieków gospodarczo-bytowych. Co to za typ ścieków? Otóż jest t rodzaj ścieków, jaki powstaje w głównej mierze z wody, jaka używana jest w naszych gospodarstwach domowych, innymi słowy w naszych domach. O jaką niemniej jednak wodę chodzi? Przede wszystkim o wodę wykorzystywaną pomiędzy innymi do utrzymywania higieny osobistej, czyli po prostu do mycia się, jak także do spłukiwania sprzętów sanitarnych, co robimy przeważnie niezmiernie w wielu przypadkach właśnie po to, aby utrzymać higienę jak też do przygotowywania posiłków i wielu innych przedsięwzięć, których imamy się w domach.

Niezwykle istotne jest to, iż tego typu ścieki bywają niezwykle mętne, w większości wypadków mają szare czy też żółte zabarwienie i nadzwyczaj specyficzny, bezsprzecznie nieprzyjemny zapach. Ich odczyn jest lekko zasadowy a jeżeli chodzi o zawarcie procentowe konkretnych zanieczyszczeń, to jest to 40 procent tych nieorganicznych i 60 procent tych organicznych – więcej na domenie internetowej Przydomowe oczyszczalnie Warszawa. Wśród wszystkich rodzajów ścieków z jakimi człowiek ma do czynienia i jakie jest w stanie wytworzyć, do jednego z w największym stopniu niebezpiecznych typów zalicza się niestety ścieki określane mianem ścieków przemysłowych. Co to za rodzaj ścieków? Otóż ścieki przemysłowe to naturalnie te, jakie pochodzą z przeróżnych fabryk i zakładów przemysłowych, jak sama nazwa wskazuje.

Istotną kwestią jest, iż ścieki te zawierają niesłychanie niejednokrotnie różnorodne związki chemiczne które bywają skutkiem ubocznym procesów technologicznych, jakie używane są w zakładach fabrycznych. Kłopot polega jednakże na tym, że nie da się tego uniknąć, przede wszystkim, jeżeli mamy do czynienia z zakładami typu zakłady petrochemiczne, koksownie lub garbarnie lub też celulozownie. Niestety stanowią one zagrożenie dla naturalnych zbiorników wodnych jak i dla ziemi, w następstwie tego po żadnym pozorem nie mogą być one odprowadzone bezpośrednio do ziemi lub wody. Na szczęście nie są one pogrożeniem pod względem sanitarnym oraz epidemiologicznym tak jak na przykład jest to w przypadku ścieków komunalnych.

Dodaj komentarz