Składanie markiz – w jaki sposób zapewnić perfekcyjne zaciemnienie?

Instalowanie ozdób okiennych jest czynnością zawikłaną. Wieszanie firan jest czasochłonne, a jeżeli dojdzie do tego choćby mały lambrekin cały proces o wiele się wydłuża. W takim przypadku ważne jest odpowiednie zawieszenie oraz ułożenie całej dekoracji. Jeżeli do tego montujemy w oknach markizy, całość zajmie nam około dwóch godzin.

Ewidentnie wszystko zależy od sposobu montażu. Jeśli firany i dekoracja jest uszyta na drążek karnisza, wówczas wystarczy go przeciągnąć przez umyślnie wszyte kółka i powiesić go na wspornikach. Natomiast markizy jesteśmy w stanie przyklejać bądź przykręcać do ramy okiennej. O ile pierwszy sposób jest w miarę szybki, na drugi potrzeba więcej czasu. Podyktowane jest to użyciem wkrętów, które wypada łagodnie umieścić w listwie okiennej. Wymaga to spokoju oraz opanowania. Tak samo jak w wypadku markizy, którą montuje się na ścianie lub suficie. Tu wypada dokonać wiercenia, co również zwiększa pewną trudność w czasie montażu. Jednak pracując z rozwagą można to zrobić w rzeczywistości profesjonalnie. Promienie słoneczne wpadające do stworzonego przez nas mieszkania, mimo wielu zalet, mogą też utrudniać życie. Szczególnie, gdy rano chcemy dłużej pospać.

Dlatego wielu klientów decyduje się na markizy wrocław, które powodują pełne zaciemnienie pomieszczenia. Takie markizy nie przepuszczają światła słonecznego, to właśnie dzięki czemu nawet spóźnionym rankiem w pokoju jest ciemność. Jeżeli jednakże użytkownik obawia się wrażenia klaustrofobii ma do wyboru markizy zaciemniające. Wykonane są z materiału, niemniej jednak podbitego gumą. To powoduje nieprzepuszczalność promieni i miarodajne obniżenie temperatury, chociaż nie tak gigantyczne jak w wypadku markiz zewnętrznych. Jeśli i taki towar nie jest odpowiedni dla klienta, proponuje mu się normalne markizy materiałowe w ciemnych odcieniach. Zaciemnienie pokoju nie jest tak znaczące, jak w wypadku wcześniej napomkniętych zasłon. Za to większe niż w wypadku markiz w jasnych odcieniach cytryny czy pomarańczy. Usytuowanie ich w kasetach może w pewnym stopniu wspomóc w zaciemnieniu. Bynajmniej rekomendowane w takim przypadku są zasłony na drążku.

Dodaj komentarz