Spectrum odzieży damskiej

Bielizna damska to jeden z bardzo dobrych wytworów umysłu człowieczego. Najpewniej naturalnie został stworzony przez mężczyzn, którzy ubóstwiają podziwiać piękno kobiece, tym bardziej skąpo, ale jednak ubrane. Bielizna jest w takim razie nadzwyczaj spełniającą wszelkie męskie potrzeby częścią garderoby.

Jednak nie zapominajmy również o kobietach, bo to przecież dla nich jest ta bielizna, to one ją noszą a w związku z tym dobre jej dopasowanie nie jest tu bez znaczenia. Nie każda kobieta może wszystko nosić, nie każdy rodzaj bielizny pasuje do każdej kobiety, zatem bielizna damska, z uwagi na różnorodność pragnień, preferencji a również celu i ergonomiczności dzieli się na różne rodzaje. Bielizna według definicji to część ubrania, część garderoby, której przeznaczeniem jest noszenie bezpośrednie przy skórze, co ma za zadanie ją chronić. Bielizna, noszenie polega na tym, że znajduje się ona pod innymi ubraniami, jakie mamy na sobie. Bielizna, czy damska, czy męska, według definicji utożsamiana jest przede wszystkim jednak z majtkami, różnorodnego rodzaju począwszy od stringów, po figi, aż do majtek szablonowych – więcej na sukienki.

Niemniej jednak obecnie za bielizn, w szczególności damską, o której mowa, twierdzi się każdego rodzaju część garderoby, która znajduje się bezpośrednio przy skórze oraz noszona jest pod innymi ubraniami. Toteż tego typu pojmowanie bielizny otwiera nadzwyczaj szeroka furtkę rozpościerającą przed nami niesłychanie obszerny zakres przeróżnego typu bielizny damskiej. Kluczowe szczegóły damskiej bielizny to oczywiście majtki i biustonosz, bez których kobieta nie może się obejść. Oprócz tego do najbardziej znanych części bielizny damskiej zalicza się też gorsety, bod czy rajstopy.

Mimo to to nie wszystko, bo oprócz podziałów bielizny na różne kategorie, począwszy do bielizny ślubnej, poprzez bieliznę erotyczną (nocną), bieliznę codzienną, czy szczególną bieliznę modelującą, wyszczuplającą czy korygującą ciało. Każda z takiej kategorii bielizny składa się z pewnych charakterystycznych szczegółów, w zależności od tego jaki jest cel noszenia danej bielizny. Elementy te różnią się między sobą tworząc nieraz nadzwyczaj ciekawe komplety oraz niepowtarzalne urocze zestawy.

Dodaj komentarz