Tworzenie witryn – HTML i inne języki kodowania

W ciągu zaledwie dwudziestu kilku lat internet wyewoluował do rangi najistotniejszego medium w naszym świecie. Z tego powodu nie wolno go bagatelizować – dotyczy to niemal wszystkich ludzi, w szczególności zaś tych, którym z różnych powodów powinno zależeć na tym, by łatwo dotrzeć ze swoją ofertą lub też twórczością do innych. Bez wątpienia najłatwiejszym sposobem na to jest zbudowanie i wypromowanie własnej strony internetowej. Wbrew pozorom, stworzenie prostej strony nie jest dużym problemem, jednakże obszerne projekty potrzebują już pracy profesjonalnym webmasterów i grafików, inaczej ludzi którzy tworzą witryny od samego początku. Wszystkie elementy przyszłej witryny łączy się w jeden dokument używając do tego języka HTML, innymi słowy hypertext meta language – hipertekstowy metajęzyk.

Jest to język znaczników, czyli poszczególne szczegóły umieszczamy za pomocą specjalnych komend, które między innymi formatują znajdujący się na domenie tekst lub ustalają wielkość obrazka. Stworzenie prawidłowo wyglądającej, funkcjonalnej i atrakcyjnej witryny wymaga znajomości wszystkich komend, notorycznie również wymagana jest znajomość CSS, inaczej języka kaskadowych arkuszy stylów, za pomocą których w bezproblemowy sposób można tworzyć szablony ustalające, jak powinny wyglądać poszczególne akapity, komórki bądź też też całe podstrony – więcej o tym na prosta strona internetowa dlaczego warto. Tworzenie stron potrzebuje wybitnie szczegółowej wiedzy z aspektu wyspecjalizowanych języków komputerowych skonstruowanych w tym celu mowa tutaj na przykład o językach HTML, CSS bądź PHP – wszystkie z nich znajdują zastosowanie w procesie budowania strony.

Dokumenty te tworzy się przeważnie w zwykłym edytorze tekstu, a potem zapisuje się je używając dobrego rozszerzenia, umożliwiającego systemu rozpoznanie pliku. Mimo to tworzenie witryn internetowych www w szablonowych programach może być nieco uciążliwe, zwłaszcza, kiedy chodzi do wielkie projekty dotyczące rozbudowanych i mających poprawnie wyglądać stron internetowych. Webmaster przy takich zadania wspomagać może się wieloma narzędziami, wśród jakich najbardziej pomoce z pewnością są dobre edytory HTML.

Dodaj komentarz