Upływ czasu a osobliwość gry komputerowej Tetris

Słynna już gra komputerowa Tetris, zaistniała w 1985 roku. Uważa się, że nie była nowo utworzoną grą, a wyłącznie stanowiła łatwiejszą edycję złożonej gry Pentomino. Przez dużo lat toczył się spór o prawa do niej. Pomimo to, zyskała rzeszę fanów, którzy przeznaczyli dużo czasu na rozgrywki, pobijając tym samym coraz to większe, swoje i cudze osiągnięcia. Ktokolwiek, kto miał komputer, czy też różnorodnego rodzaju konsole, bez żadnego ale musiał posiadać grę Tetris. Posiadacz takiej gry mógł się nią szczycić przed innymi. W dzisiejszych czasach wolno ją mieć nawet w telefonach komórkowych, lub innych nowomodnych urządzeniach.

Co więcej, nie potrzebuje instalowania, a wyłącznie otworzenia stosownej witryny internetowej, bo istnieje możliwość bezpłatnej gry online w przeglądarce internetowej. Jest to bezsprzecznie ułatwienie dla wielu osób, jakie z przeróżnych przyczyn nie chcą, nie umieją, lub też najzwyczajniej w świecie nie mogą mieć jej bezpośrednio na swoim sprzęcie. Jest to jednakże rzadkością, bo gra ta nie żąda, aby komputer, lub inne urządzenie posiadało najwyższej jakości predyspozycje, czy także imponującą ilość wolnego miejsca. Inną jej zaletą jest również fakt, że w odróżnieniu od wielu nowych gier, wystarczy posługiwać się wyłącznie kilkoma – zwykle czterema – przyciskami klawiatury.

Za dowód wiecznej popularności klasycznej gry Tetris, z powodzeniem mogą posłużyć Mistrzostwa Świata w Tetris, zapoczątkowane 2010 roku w Los Angeles. Są to nadzwyczaj emocjonujące i uznawane rozgrywki najlepszych zawodników w idealną wersję tej gry. Innym potwierdzeniem uznania komputerowej gry Tetris jest fakt, że stanowi ona ciągłą inspirację do powstawania jej oryginalnych wersji, bądź też nieco odmiennych zastępników wzbogaconych o pionierskie bonusy, czy inne atrakcje. Dzieci i młodzież potrzebują coraz to innowacyjnych, atrakcyjnych bodźców, wzbogaconych o bajeczną szatę graficzną. Aczkolwiek jednak bez ustanku dużo z nich nie uchyla się od podstawowej wersji gry Tetris, jaka stanowi dla wielu użytkowników newralgiczną rolę w dotychczas powstałych komputerowych grach logicznych. Sława, jaką cieszy się ta gra z pewnością zezwoli jej na utrzymanie się na rynku przez kolejne, niesłychanie długie lata. Na dodatek uważa się, że Tetris nie jest pospolitą grą. Dla wielu osób jest ona częścią historii, która przekazywana będzie następnym pokoleniom.

Dodaj komentarz