Urlop pod żaglami szlakiem mazurskich jezior

Nie ma nic poprawniejszego dla pasjonatów wody i wiatru niż spędzenie wczasów na szlaku malowniczych mazurskich jezior. Wczasy pod żaglami znajdują rzesze hobbystów wśród osób w każdym wieku. Trudno się temu zadziwiać, żeglarstwo jest wszak niesamowicie atrakcyjnym sportem, który można z powodzeniem oprawiać amatorsko, rozpatrując jako sposób na interesujące i aktywne spędzenie swobodnego czasu w sympatycznym gronie. Najczęściej ludzie decydują się na grupowy czarter jachtów, biorąc od razu kilka łódek. To gwarancja doskonałej zabawy w zaprzyjaźnionym towarzystwie.

Pływając ze znajomymi w kilka łódek można urządzać mini regaty przy sprzyjającej pogodzie, a wieczorową porą usiąść przy ognisku, upiec na nim kiełbaski bądź też ziemniaki w żarze i pośpiewać żeglarskie szanty. Jeśli jeszcze wśród załogi zdarzy się członek, który umie poprawnie grac na gitarze, to impreza pod żaglami z pewnością będzie udana. Następnym warunkiem udanego wypoczynku jest to, żeby jachty były dobrane z jednej do umiejętności żeglarskich uczestników, a z drugiej na tyle duże, by zagwarantować im komfort w trakcie przebywanie na pokładzie oraz w kabinie.

Dla pary z jednym dzieckiem w pełni wystarczy kabinówka o długości około pięciu metrów. Pokaźniejsza ekipa powinna raczej wynająć łódke większą i szerszą, żeby wszyscy mogli się na niej zmieścić i nikt nie narzekał na ciasnotę. Pewnym rozwiązaniem może się okazać wzięcie ze sobą namiotów, jednak trzeba pamiętać wszystkim, że nie wszystkie brzegi nadają się do rozbicia namiotu, bowiem na przykład są zanadto strome oraz nie we wszystkich miejscach można to robić.

Firmy oferujące czartery z reguły pomogą wybrać łódki odpowiednie do pragnień oraz możliwości uczestników – bez jakiegokolwiek ale sprawdź jachty motorowe. Pośród wymagań z reguły pojawia się oczekiwanie, aby przynajmniej jeden uczestnik rejsu posiadał patent sternika jachtowego, by zagwarantować pozostałym urlopowiczom oraz samemu jachtowi bezpieczeństwo podczas przemierzania trudnych mazurskich akwenów.

Dodaj komentarz