Walka z cellulitem – jakie są objawy i przyczyny powstawania pomarańczowej skórki?

Walka z tak oznaczaną skórką pomarańczową nie jest taka bezproblemowa, jak na pozór może się wydawać. Jeśli oraz ciebie dotyczy ten problem, to na pewno wnikliwie wiesz, o czym mowa. Nie każda dama wprawdzie boryka się z kłopotem skórki pomarańczowej, ale jak się okazuje, problem ten dotyczy dość gigantycznej liczby kobiet. Od lat opracowywane są przeróżnego typu kosmetyki na cellulit, jednak nie zawsze okazują się one do końca efektywne.

Dzisiaj w hipermarketach oraz w znacznych centrach komercyjnych możemy nabyć rozmaitego typu kremy na skórkę pomarańczową, niejednokrotnie nawet mnóstwo one kosztują. Obok preparatów opracowywane są coraz to bardziej śmiałe terapie, które także mają pomagać w zwalczaniu tego kłopotu u kobiet.

Nie jest to proste, jednak miejmy nadzieję, że w nieodległej przyszłości pozostaną opracowane nowoczesne metody walki z uporczywą skórką pomarańczową, jakiej kobiety tak nie ubóstwiają – polecamy exilis zabieg warszawa. Jeżeli natomiast pragniemy mieć jędrną i gładką skórę, zatroszczmy się przede wszystkim o ruch, gdyż on w głównej mierze jest w stanie zapobiegać tego typu zagwozdkom, jakie spędzają dzisiaj sen z powiek wielu damom. Najczęstszymi oraz zarazem najbardziej widocznymi przyczynami skórki pomarańczowej są: pofałdowana oraz nierówna skóra, jaka niestety przedstawia się niezmiernie nieestetycznie. Problem cellulitu niestety dotyczy pokaźnej ilości kobiet, a nie każda wie, jak trzeba mu przeciwdziałać i jak postępować, aby chociaż w małym stopniu zapobiec jemu dynamicznemu rozwojowi.

Nieraz na skórze pojawiają się także niewielki grudki i zgrubienia, które mogą pojawiać się na udach, biodrach lub też na pośladkach. Wciąż poszukiwane są przyczyny powstawania skórki pomarańczowej, a jak sądzą naukowcy, koronną rolę w procesie jej powstawania mają przede wszystkim hormony, a szczególnie estrogeny. To właśnie one przyczyniają się do wyżej wymienionych objawów, powodując tą kobiecą dolegliwość. To naturalnie też z tego względu problem ten dotyczy zwłaszcza kobiet – ponieważ mechanizm powstawania uporczywej skórki pomarańczowej związany jest z głównie z zaburzeniami hormonalnymi, z estrogenami. Mężczyzn problem ten właściwie prawie nie dotyczy. Cellulit, zwany po prostu skórką pomarańczową jest w takim razie typowo damską kobiecą przypadłością.

Dodaj komentarz