Witaminy – zdrowie oraz uroda dla wszystkich

To nie bajka ani mit. Przyjmowanie witamin gwarantuje nam zdrowe ciało oraz zdrowy umysł codziennie! Witamin jest jednakże tak dużo, iż trudno byłoby wypracować dietę, jaka zawierałaby je wszystkie oraz jeszcze dodatkowo w idealnej, przyswajalnej dawce. W następstwie tego z pomocą przychodzą aceite de arbol de te, które całościowo są w stanie dostarczyć naszemu ciału stosowną dawkę witamin. Wymieńmy parę najważniejszych z nich, jakie są obowiązkowe za zdrowie stworzonego przez nas organizmu. Jedna z najistotniejszych to kwas foliowy – witamina B9, odpowiedzialna za kondycję nerwową naszego organizmu ludzkiego. Polepsza również rozwój dziecka w łonie matki. Pomaga w stanach obniżonej koncentracji. Działa wspomagająco w uleczaniu ludzi chorujących na depresję i schizofrenię.

Kolejną ważną witaminą jest witamina K, jaka odpowiada za krzepliwość krwi. Jest niezmiernie przydatna, bo zapobiega krwotokom i krwawieniom wewnętrznym oraz krzepnięciu krwi. Powstrzymuje nadmierne krwawienie menstruacyjne. Jest też istotną pomocą dla osób cierpiących na osteoporozę, dzięki temu że zmniejsza utratę wapnia. Przyspiesza także proces zrastania się kości. Równie ważną witaminą jest też witamina A, jaka jest silnym antyoksydantem i działa oczyszczająco na organizm. Zwiększa naszą odporność oraz zmniejsza działanie wolnych rodników. Jej towarzystwo w organizmie powoduje większą produkcję przeciwciał oraz większą produkcję cytotoksycznych komórek T, które utrudniają dostęp bakteriom i wirusom do naszego organizmu.

Nie sposób wymienić tutaj wszystkich witamin i ich funkcji, tak dużo ich jest. Należy jednak pamiętać, aby swoją kurację dietetyczną czynić w głównej mierze bogatą w jak najogromniejszą ilość witamin i minerałów, by weselić się zdrowiem i nienaganną formą przez długie lata. Największą ilość witamin mają oczywiście owoce i warzywa, dlatego szczególnie w sezonie wiosenno-letnim musimy pamiętać o ich spożywaniu w dużych ilościach. Poza sezonem warzywnym możemy korzystać z mrożonek albo stosownie wcześniej zrobić przetwory, które osłodzą oraz umilą nam zimowy czas. Z pewnością też suplementy diety odciążą nasz jadłospis i pomogą w dostarczeniu odpowiedniej dawki witamin.

Opinie do artykułu

Dodaj komentarz