Współpraca z fotografem ślubnym – ceny, terminy i pakiety zdjęć

Nie może on jakkolwiek przeszkadzać przyszłemu małżeństwu w preparacjach do ślubu. Teraz na nikim nie robią wrażenia zdjęcia z salonu fotograficznego. Największą renomą cieszą się, coraz częściej tak oznaczane reportaże ślubne. Jest to relacja w postaci fotografii. Przedstawia ona wydarzenia również ze ślubu (z Urzędu Stanu Cywilnego i też z kościoła) jak i z czasu przed oraz po nim. Fotograf z reguły towarzyszy parze młodej od samego rana. Wykonuje najróżniejsze zdjęcia.

W następnej kolejności wybiera się z młodymi do kościoła bądź też do urzędu, po czym wspólnie z zainteresowanymi oraz z gośćmi wybierają się na miejsce ślubu. Fotograf w większości wypadków przebywa na weselu aż do czasu oczepin. Liczba fotografii, jaką wykona przez cały ten czas jest niemalże nieograniczona. Każda fotografowana sytuacja jest niepowtarzalna i jedyna w swoim rodzaju. Możemy złożyć zamówienie na fotografa do obecności na pełnym weselu bądź na wybranych przez nas, jego poszczególnych momentach. Zwykle fotografia ślubna dzieli się na parę fundamentalnych etapów(po to by łatwiej było określić fotografowi cenę swojej pracy), kwalifikujemy do nich pomiędzy innymi: czas ceremonii weselnej, zabawy ślubnej, przygotowań do ślubu, błogosławieństwa pary młodej czy również sesji plenerowej.

Poza tym fotograf ma okazję towarzyszyć nam w czasie wizyt u fryzjera, kosmetyczki, a również podczas jakichkolwiek innych przygotowań. Żeby przyciągnąć klientów do skorzystania ze swoich usług, coraz częściej proponuje im się wyjątkowe pakiety. Są one tańsze oraz z reguły bardziej interesujące niż wykupywanie pojedynczych usług. Rzecz jasna im większy pakiet, tym wyższa będzie jego cena. Jako mały gratisowy dodatek dołączana jest zwykle do pełnego pakietu sesja narzeczeńska. Taki bonus jest skuteczną zachętą dla par młodych.

Na domiar tego możemy porozumieć się z fotografem indywidualnie – serdecznie zapraszamy na fotograf ślubny. W następstwie tego także cała umowa nie musi wyglądać tak jak cennik lub regulamin zademonstrowany na jego stronie internetowej czy ulotce reklamowej. Warto jednakże pamiętać, iż aby doszło do porozumienia całość musi być korzystna oraz opłacalna dla wszystkich. Fotograf, jakiemu zależy na właściwej opinii oraz wielu kontrahentach zrobi wszystko, żeby Tobie wspominali go jak najlepiej oraz polecali kolejnym.

Dodaj komentarz