Z jakiego powodu Indie? Przetestuj oraz przeżyj niezapomnianą wycieczkę

Filmy mają w sobie jakiś nadzwyczajny czar, który uwodzi już pokolenia. Choć niemniej jednak wiele jest filmów godziwych, to niemniej jednak w oczy rzucają się różnice miedzy produkcjami z pojedynczych krajów. W największym stopniu komercyjne jest kino amerykańskie. Na sztukę stawia właściwie kino europejskie, które zostaje niezależne oraz woli poniekąd niskobudżetowe produkcje. Na ich tle gruntownie inaczej prezentuje się kino azjatyckie.

W czasie kiedy kino chińskie stawia poniekąd na sztuki walki, to wszystkie indyjskie produkcje mienia się barwami tęczy, uwodzą swoimi zapachami oraz dźwiękami. Indie zasłynęły już ze swojej filmowej fabryki, Bollywood, jaka co roku wypuszcza dziesiątki filmów. Do typowo indyjskich produkcji, które zdobyły uznanie na całym świecie zalicza się m. in. film Niekiedy słońce, w pewnych sytuacjach deszcz. W kolosalnej mierze to właśnie fascynacja Bollywood przyciąga do Indii coraz pokaźniejsze rzesze podróżników.

Jednak kraj ma również inne znaki oraz symbole rozpoznawcze. Zwłaszcza indyjskie wywodzi się białe mauzoleum Tadż Mahal czy również wschodnie systemy filozoficzne – sprawdź JasnowidzAmala.PL – Indie Podróż. Każdy z krajów świata posiada jakiś swój znak rozpoznawczy, jaki odróżnia go od innych. Kontrasty szczególnie widoczne są między krajami, które położone s,a na innych kontynentach. Z europejskiego punktu widzenia bardzo egzotyczne wydają się Indie, które przyciągają coraz to znacznie większą liczbę urzeczonych nimi podróżników. Od razu w oczy rzuca się bogactwo indyjskich kolorów.

Niezmiernie charakterystyczna jest także typowo indyjska kuchnia, jaka przesiąknięta jest zapachem korzennych przypraw. Indie to niemniej jednak nie wyłącznie raj dla zmysłów. To również kraj, którego historia oraz kultura sięgają daleko w przeszłość. Indyjska kultura jest uznawana za jedną z najstarszych na świecie, a szczególnie znane oraz cenione są jej systemy filozoficzne oraz medytacyjne, zwłaszcza buddyzm i poglądy niektórych dzisiejszych guru, jak chociażby Osho. Dały się im już uwieść miliony ludzi ze świata Zachodu, których rozczarowała nowoczesność. Nowoczesne Indie zasłynęły w takim razie jako kraj licznych ośrodków medytacyjnych w których siebie wypatrują co roku miliony ludzi.

Dodaj komentarz