Zabiegi upiększające cerę i wygląd

Jest to jedna z najbardziej kultowych metod eliminowania zmarszczek mimicznych. Polega ona na wstrzykiwaniu w wskazane miejsca twarzy niewielkich dawek preparatu. Przeważnie jest wstrzykiwane w górne części twarzy oraz w sąsiedztwach ust. Bazuje to na tym, iż na pewien czas paraliżuje mięśnie, w rezultacie czego cera w tym miejscu nie marszczy się. Ma jakby napełnić miejsce, w jakim uformowała się zmarszczka. Jest też wykorzystywany jako wypełnianie w celu podniesienia ust. W tej chwili coraz częściej wykorzystuje się jad kiełbasiany.

Jest to jedna z części medycyny estetycznej, botoks jest wykonywany w gabinetach medycznych i nie potrzebuje anestezje – przetestuj Vesuna. Nie powinny go wykorzystywać kobiety w ciąży, jak oraz osoby z schorzeniami układu nerwowego oraz sercowego, a również z chorobą mięśni. Będzie to zabieg chwilowy oraz trzeba go regularnie powtarzać. Żeby nie mieć żadnych skutków ubocznych, należałoby chodzić do kapitalnych gabinetów lekarskich, w których zabieg zostaje wykonany przez dobrego specjalistę.

Jest to jeden z przeważnie użytkowanych zabiegów, a zarazem jeden z najbardziej bezpiecznych sposobów na pozbycie się zmarszczek, choć trzeba nie zapominać, że zabieg ten nie jest trwały i ma obowiązek być regularnie próbowany. Dziś niesłychanie kultowym sposobem na poprawę designu jest medycyna estetyczna. Najpopularniejszy w zeszłych latach stał się zabieg wstrzyknięcia toksyny botulinowej.

Wykonuje się go, w celu obniżenia uciążliwych i przeszkadzających zmarszczek mimicznych, żeby cera na twarzy była ujędrniona oraz gładka. Botox użytkowany jest również w leczeniu zakłóceń mięśniowych, u dzieci z mózgowym porażeniem dziecięcym. W obu przypadkach lek działa tak samo, czyli hamuje przewodnictwo nerwowo – mięśniowe, co prowadzi do całkowitego bądź też częściowego rozluźnienia mięśnia. Funkcjonowanie botoxu rozpoczyna się po około 36 godzinach od wykonania zabiegu, a trwać może nawet do 3-4 miesięcy. Należy zaznaczyć, że po leczeniu są w stanie wystąpić efekty uboczne, takie jak chwilowa bolesność mięśnia, czy ból w miejscu wstrzyknięcia. Przybierają one jednak łagodny charakter i są krótkotrwałe.

Dodaj komentarz