Zastosowanie ziół – jak i gdzie je wyeksploatować?

Rośliny zawierają fitochemiczne związki, które mają oddziaływanie na organizm ludzki. Spożywane w małych ilościach wzbogacają doznania smakowe, jednak w większych ilościach są toksyczne. Na przykład, co poniektóre rodzaje ekstraktów ziołowych, takich jak wyciąg z dziurawca może być wykorzystywany w celach leczniczych, w leczeniu depresji oraz osłabianiu stresu.

Mimo to wielkie ilości tego zioła ma okazję powodować reakcje alergiczne, wobec tego należy je wykorzystywać z ostrożnością. Zioła od dawna były użytkowane jako podstawa standardowej chińskiej medycyny ziołowej.

Niektóre zioła są wykorzystywane nie jedynie do celów kucharskich oraz leczniczych, jednakowoż też jako środki psychotropowe. Jednym z takich ziół są konopie indyjskie. Zioła pełnią oprócz tego istotne funkcje w wielu rytuałach religijnych religiach. Na przykład, mirra i kadzidło są nadzwyczaj istotne dla chrześcijan. Syberyjscy szamani również korzystają z ziół do wywołania rutyny duchowych, m.in. do obrzędów przejścia, czy jako pomoc w seansach spirytystycznych. Indianie wykorzystują białą szałwię do oczyszczenia duchowego.

Ziołolecznictwo jest schematycznym wariantem zwalczania rozmaitych dokuczliwości, opartym a tradycjach medycyny ludowej, w tym auto og kush. Wykorzystuje rośliny oraz ekstrakty z nich do produkcji naturalnych lekarstw. Ziołolecznictwo jest także nazywane botaniczną medycyną, medycyną ziołową i fitoterapią.

Zakres używanych składników leczniczych jest w szeregu przypadków rozszerzony o przeróżne grzyby oraz towary pszczelarskie, a także minerały, muszle i co poniektóre części zwierząt. W szeregu przypadków naturalne leki ziołowe stają się później istotnym czynnikiem wielu lekarstw farmakologicznych.

W 2001 roku naukowcy zidentyfikowali 122 związków stosowanych w szablonowych lekach z apteki, które pochodzą z roślin powszechnie wykorzystywanych w medycynie ludowej. Zioła oraz przyprawy używane przez ludzi do przyprawiania żywności zawierają substancje aromatyczne, fenole oraz alkaloidy, jakie służą roślinom jako mechanizmy obronne przed owadami, rozmaitymi mikroorganizmami oraz zwierzakami roślinożernymi. Jakim sposobem się okazuje są one efektywne w leczeniu wielu dolegliwości.

Dodaj komentarz